gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Zakończnie roku szkolnego-22 czerwiec

Dzisiaj jest ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2000/2001. Jutro już będą wakacje, czas odpoczynku i zabawy, ale żeby móc cieszyć się latem i swobodą musimy podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia.
Minął rok nauki - w nowej szkole - gimnazjum. Zmiana szkoły to stres, ale i nowe wyzwania, możliwości i szanse. Myślę, że dobrze wykorzystaliśmy, my uczniowie, ten czas. Niech świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody, które za chwilę wręczy pani dyrektor, będą ilustracją naszych wyników. Wiedza i wykształcenie to przepustka do osiągnięcia w przyszłości sukcesu zawodowego, godnego życia, bycia Europejczykami bez kompleksów.
Minione dziesięć miesięcy obfitowało w chwile dobre i momenty, o których wolelibyśmy zapomnieć, była radość i były łzy. Za wszystko co było złe chcielibyśmy przeprosić. Niektórzy uczniowie niezbyt sumiennie wypełniali obowiązki ucznia, ale Rada Pedagogiczna i Dyrekcja Szkoły uznała, że można dać im szansa - otrzymali promocja do klasy następnej.
W osiągnięciu dobrych wyników w nauce pomogli nam nauczyciele, którzy wspierali nasze wysiłki, mobilizowali do wytężonej pracy.
Współtwórcami naszych sukcesów są nasi rodzice. Rodzina stanowi pierwszą szkolą w życiu, rodzice uczą nas szacunku dla innych, uczą nas zasad dobrego funkcjonowania w społeczności, uczą jak wywiązywać się ze złożonych obietnic i przyjętych obowiązków.
Szkoła to nie tylko praca, tutaj bezpiecznie bawiliśmy się na dyskotekach, uczestniczyliśmy w różnorodnych imprezach organizowanych przez Dyrekcję Szkoły czy Samorząd Uczniowski, wyjeżdżaliśmy na wycieczki i biwaki.
Za trud, wysiłek, serce, cierpliwość chcielibyśmy, my uczniowie, podziękować bardzo serdecznie Dyrekcji Szkoły, Radzie Pedagogicznej, rodzicom, pracownikom szkoły i życzyć wszystkim wspaniałych wakacji.
Akademia została przygotowana w części literackiej przez uczniów klasy Ig i panią Edytę Burską, a o oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Chachaj i chór szkolny.