gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2012/09/10

Ważne wydarzenia z życia biblioteki

KIERMASZ KSIĄŻEK UŻYWANYCH

 W związku z obchodami Dni Książki i Prasy w bibliotece szkolnej przeprowadzono kiermasz książek używanych. Przebiegał on pod hasłem - „Dajmy książkom drugie życie”. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup nowych książek i materiałów bibliotecznych.

kiermasz2012.jpg

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Wszystkie osoby, które 6 grudnia wypożyczały książki, mogły liczyć na słodki upominek i uśmiech pań bibliotekarek.

mikolajki_biblioteka.jpg

ROK LASÓW

Nasza biblioteka włączając się w światowe obchody ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowego Roku Lasów – zorganizowała konkurs fotograficzny „ Las i jego mieszkańcy”.

Na największe uznanie zasłużyły zdjęcia Patrycji Jabłonowskiej, drugie miejsce przyznano Jakubowi Popek, a trzecie Karolinie Orzyłowskiej.

W grudniu panie bibliotekarki przeprowadziły wspólnie z opiekunem koła LOP warsztaty czerpania papieru Zajęcia stały się ciekawym sposobem na przypomnienie wiadomości dotyczących historii papieru i wykorzystania surowców wtórnych. W czasie warsztatów uczniowie mogli wykazać się inwencją twórczą wykonując własnoręcznie papier o różnorodnej strukturze i oryginalnych wzorach.

zdj papier.jpg

SPOTKANIE AUTORSKIE

W listopadzie minęła 120 rocznica urodzin Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. W bibliotece pojawiła się gazetka poświęcona życiu i twórczości poetki. Zostało też zorganizowane wyjście do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z panią Mariolą Pryzwan, autorką książki poświęconej Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej.

pryzwan.JPG pryzwan1.JPG