gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2014/09/19

Ważne wydarzenia z życia biblioteki rok szkolny 2013/2014

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

9 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z cyklu Akademia Nauczyciela Bibliotekarza pt. „Popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych”. Nasi goście mogli poznać historię pocztówki, dowiedzieć się, jak twórcy polskiej kultury spędzali Wielkanoc, obejrzeć wystawę kart świątecznych oraz nauczyć się wykonywać ozdoby wielkanocne.

spotkaniebibliotekarzy_1.JPG spotkaniebibliotekarzy_2.JPG spotkaniebibliotekarzy_3.JPG

Wystawa najstarszych woluminów

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowana została wystawa najstarszych woluminów znajdujących się w naszych zbiorach. Znalazły się na niej między innymi: książka z 1890 r. z rycinami Juliusza Kossaka, Poezje T. Lenartowicza z 1899 r. oraz Flet zaczarowany S. Gębarskiego z 1910 r. Największe zainteresowanie wzbudził informator wydany w Siedlcach, w 1931 r., zawierający przebieg uroczystości odsłonięcia pomnika w setną rocznicę Bitwy pod Iganiami.
Osoby oglądające wystawę mogły też zapoznać się z gazetką pt. „ O książce kilka razy naj…”

spotkanieautorskie_10.JPG spotkanieautorskie_7.JPG spotkanieautorskie_8.JPG spotkanieautorskie_9.JPG

Spotkanie autorskie z p. Mariolą Pryzwan

19 listopada w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie kl. III a i kl. II g wzięli udział w spotkaniu z panią Mariolą Pryzwan - autorką biografii wielu znanych osób ze świata kultury i literatury. Pisała między innymi o Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Halinie Poświatowskiej, czy Zbyszku Cybulskim.
Tym razem opowiadała o nowym wydaniu książki pt. „Anna German we wspomnieniach”, na kartach której można prześledzić trudny i barwny „człowieczy los” tej wspaniałej piosenkarki.
Pani Mariola Pryzwan to osoba z wielką pasją, posiadająca niesamowity dar przekazywania informacji o bohaterach swoich książek. Postać Anny German jest jej szczególnie bliska, zafascynowała jest nią od lat, dlatego tak pięknie potrafi o niej mówić. Zebrane przez panią Pryzwan wspomnienia ukazują portret kobiety szlachetnej, o nienagannych manierach, która w każdym człowieku starała się dostrzec dobro.

spotkanieautorskie_1.jpg spotkanieautorskie_2.jpg spotkanieautorskie_3.jpg
spotkanieautorskie_4.jpg spotkanieautorskie_5.jpg spotkanieautorskie_6.jpg

Rok Juliana Tuwima

Z okazji obchodów roku Juliana Tuwima została przygotowana inscenizacja wierszy poety, którą zaprezentowaliśmy w Bibliotece Pedagogicznej podczas spotkania z uczniami szkół podstawowych. Następnie z przedstawieniem pt. „Tuwim dzieciom” wystąpiliśmy w Przedszkolu Integracyjnym nr 20. Na ten spektakl zaprosiliśmy też dzieci z przedszkola Kraina Fantazji. Maluchy miały okazję obejrzeć naszą bibliotekę, a na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książek z ilustracjami wierszy Juliana Tuwima.

rok juliana tuwima _1.jpg rok juliana tuwima _2.jpg rok juliana tuwima _3.jpg
rok juliana tuwima _4.jpg rok juliana tuwima _5.jpg rok juliana tuwima _6.jpg
rok juliana tuwima _7.jpg rok juliana tuwima _8.jpg