gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Dzień Integracji

Dnia 24.04.2002r. w naszej szkole odbyło się święto integracji pt. "Niepełnosprawni -normalna sprawa." W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole proboszcza Ducha Świętego, księdza Kornasa oraz prezydenta Mrówczyńskiego wraz z radą miasta.
Święto rozpoczęło się uroczystym otwarciem windy. Najpierw nasza koleżanka Iza Radzikowska z lllj wygłosiła przemówienie.
Następnie ksiądz Kornas odmówił krótką modlitwę po czym poświęcił windę. Nasz niepełnosprawny kolega Marcin Tajchert z klasy Ih po symbolicznym zerwaniu wstęgi i otworzeniu windy przewiózł nią prezydenta. Później zaś udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbywała się akademia, którą rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu. Chwilę później pani dyrektor Romana Kamińska zabrała głos. Kolejnym punktem programu była część artystyczna, która podobała się zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Elżbieta Chachaj, zaś część artystyczną przygotowała pani Nowosielska wraz z panią Krzyszczak. Po aktorskim przedstawieniu wystąpiły uczennice naszej szkoły wraz z zespołem "LUZ". Tańcząc jeszcze bardziej ubarwiły akademię.
Akademia udała się i w pełni dotarło do nas to co zamierzano nam przekazać. Na pewno po niej uczniowie naszego gimnazjum zmienią na lepsze swój stosunek do niepełnosprawnych i będą z chęcią im pomagać.

integracja2.jpg integracja3.jpg integracja7.jpg
integracja1.jpg integracja6.jpg integracja8.jpg