gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszym gimnazjum zorganizowano konkurs na najciekawszą ekologiczną gazetkę i quiz wiedzy ekologicznej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem była pani Urszula Borkowska i uczennice z kółka biologicznego. Oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Chachaj.
Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem przez panią Borkowska dyplomów za najciekawszą gazetkę ekologiczną. I miejsce zajęła klasa ld, II klasa 2i, a III klasa lc.
Następnym punktem programu był quiz. Przystąpili do niego przedstawiciele klas: Ia, IIa, IIb, IIc oraz IIIf. Quiz prowadziły Olga Skobelska i Manka Michalak. Odpowiedzi na pytania konkursowe oceniało jury w składzie: pani Urszula Borkowska, pani Beata Popek, pani Romana Kamińska oraz pani Mariola Księżopolska.
Drużyna z klasy IIc przygotowała się rewelacyjnie i okazała się nie do pokonania. II miejsce zajęła klasa IIb, a III klasa IIIf. W przerwach konkursowych słuchaliśmy piosenek tematycznie związanych ze światem.
Mamy nadzieję, że uroczystość ta uświadomiła uczniom, iż są częścią przyrody i nie mogą jej niszczyć gdyż niszczą samych siebie.

dzien.jpg dzien2.jpg