gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Konkurs "Eurowizja"

euro.JPG

Sprawozdanie z Finału Szkolnego Konkursu Piosenki Eurowizja 2009

Dnia 20 marca 2009 roku w naszym gimnazjum odbył się Finał Szkolnego Konkursu Piosenki Eurowizja 2009. Konkurs ten zorganizowany został z okazji przywitania przez naszych uczniów pierwszego dnia wiosny. Organizacją konkursu zajęli się członkowie Samorządu Uczniowskiego. Kilka tygodni temu, każdej klasie został przydzielony kraj, który klasa mogła zaprezentować na finale konkursu. Przez ostatni tydzień wszyscy uczestnicy, ćwiczyli aby jak najlepiej wypaść na Finale Eurowizji.

Finał Konkursu odbył się na Sali gimnastycznej i poprowadzili go: Weronika Mężyńska Przewodnicząca SU oraz Maciej Borkowski Wiceprzewodniczący SU, który był pomysłodawcą całej imprezy. Przed publicznością oraz przed Jury nauczycieli i Jury uczniów z każdej klasy biorącej udział w konkursie, wystąpiło 10 zespołów z każdej klasy. Reprezentanci zaśpiewali takie piosenki jak : „Mamma Mia” zespołu Abba, piosenkę polskiego zespołu Kombi „Awinion”, balladę z repertuaru Mandy Moor „Only Hope” oraz wiele innych piosenek. Pod koniec konkursu nadszedł czas, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Prowadzący imprezę zaprosili na scenę wszystkich wykonawców, gdzie Pani Magdalena Silna - przewodnicząca Jury nauczycieli przedstawiła głosy. Punkty w konkursie zostały podane w systemie eurowizyjnym czyli od 1 do 8 oraz 10 i 12 punktów. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele naszej szkoły, jednogłośnie 12 punktów przyznali uczennicom klasy 2e, które reprezentowały Szwecję z piosenką Abby – Mamma Mia.. Po ogłoszeniu wyników przez panią dyrektora przyszedł czas na ogłoszenie wyników Jury uczniów. Głosy uczniów zostały podliczone i przyznane w takiej kolejności jak głosy nauczycieli. Głosy przekazane zostały przez prowadzącego konkurs Maćka Borkowskiego i przedstawiały się następująco : 8 punktów i 3 miejsce zajęły reprezentantki Niemiec, 2 miejsce i 10 punktów otrzymała reprezentantka Czech Natalia Kłusek oraz pierwsze miejsce i 12 punktów zasiliło konto reprezentantek Szwecji. Oznacza to że jednogłośnie Konkurs Piosenki Eurowizji wygrały uczennice reprezentujące Szwecje z piosenką Abby – Mamma Mia.

Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów zwycięzcom przez dyrektora szkoły. Wszyscy wspominają konkurs bardzo ciepło i mamy nadzieję, że w kolejnych latach Konkurs Eurowizji będzie również organizowany z okazji pierwszego dnia wiosny w naszym gimnazjum.

Maciej Borkowski Klasa 3c

_mini-DSC02989.JPG _mini-DSC02991.JPG _mini-DSC02993.JPG
_mini-DSC02988.JPG _mini-DSC02990.JPG _mini-DSC02992.JPG
_mini-DSC02996.JPG _mini-DSC02997.JPG _mini-DSC02998.JPG
_mini-DSC02999.JPG _mini-DSC03001.JPG _mini-DSC03002.JPG
_mini-DSC03004.JPG _mini-DSC03005.JPG