gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Spektakl "Grafiti na czole"

"Takie będą Rzeczypospolite,
Jakie młodzieży chowanie"

Dnia 24 maja 2001 roku I i II klasy gimnazjum miały możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Graffiti na czole" w reżyserii Bohdana Wrocławskiego, Główne role w przedstawieniu zagrali autorzy z Teatru Lektur Szkolnych z Warszawy, Tematem spektaklu był savoir vivre.

Czasem denerwują nas nakazy i zakazy, ograniczają normy i przepisy, usztywniają normy i reguły.
Ale. -. spróbujmy bez nich żyć! Wyobraźmy sobie choćby jeden dzień, w którym wszystko jest dozwolone i nic nie jest zabronione. Każdy może robić co chce, jak chce i z kim chce. Byłby to zapewne najgorszy dzień w dziejach ludzkości. Czy się nam to podoba, czy nie, żyjąc wśród ludzi musimy przestrzegać praw i zwyczajów. Kto je lekceważy, szybko zostaje zepchnięty na margines życia. Dobre maniery to nie sztuczny rytuał pozostawiony nam w spadku przez epoki celebrujące konwenanse.
To wywodząca się z tradycji praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność zachowania się w każdej sytuacji.
To nie tylko znajomość zasad savoir vivre u, ale również sztuka elastycznego ich stosowania, akcentowania własnej indywidualności i osobowości. Dobre maniery nie krepują i nie usztywniają, a wprost przeciwnie - zapewniają swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwalają na luksus bycia sobą. Dobre maniery to po prostu sztuka życia