gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2012/02/27

Milliaria -"Kamienie milowe"

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego realizowanego w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach w roku szkolnym 2011/2012 – „Kamienie milowe Milliaria"

W Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach już po raz jedenasty odbył się Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny. W tym roku przebiegał pod hasłem Kamienie milowe – Milliaria. Projekt realizowany był w terminie od 15.11. 2011 r. do 7.02. 2012 r. wzięli w nim udział uczniowie z klas I i II. Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań historią oraz poznanie wydarzeń i postaci, które szczególnie zasłużyły się w historii Polski i świata.
Podczas realizacji 18-tu zadań młodzież kształtowała umiejętności pracy w zespole, wyszukiwała i selekcjonowała potrzebne informacje, stosowała narzędzia i programy informatyczne, a także rozwijała swoje zdolności artystyczne. Klasy trzecie wykonały dekorację na sali gimnastycznej. Główną część dekoracji stanowiła interpretacja obrazu Piotra Michałowskiego „Bitwa pod Samossierrą” oraz powiększona praca plastyczna, która zdobyła jedną z głównych nagród w konkursie Plastyczne inspiracje historią.

Finał Projektu odbył się 7-go lutego.

Na wstępie uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Mularzuk powiedziała: „To już po raz jedenasty mamy okazję zaprezentować swoją twórczość. Cieszymy się, że szkoła stwarza nam warunki rozwoju w różnych dziedzinach. Możemy rozwijać swoje talenty muzyczne, teatralne, sportowe czy taneczne. Naszą specjalnością i tradycją jest organizowanie projektów ogólnoszkolnych, interdyscyplinarnych.”
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Kupiński, który powitał gości i młodzież gimnazjum dziękując za wielkie zaangażowanie i twórczą postawę w realizacji zadań. Podczas uroczystego zakończenia projektu zaprezentowano wszystkich laureatów uczestniczących w tym szkolnym przedsięwzięciu.

Jako pierwsi wystąpili finaliści konkursu tańca, którzy wykonali walc wiedeński przygotowany pod kierunkiem Anny Jaroszyńskiej i Marzeny Tymińskiej. Spośród 58 uczestników konkursu nagrodzono następujące osoby: Jakub Kornilak z Ig i Patrycja Osińska z Ig oraz Michał Urban z IIe i Małgorzata Lech z IIc
W kategorii przemówienia - „Rola wybitnych przywódców w historii Polski” zwycięzcami zostali Magdalena Miłobędzka z kl. II f oraz Piotr Borkowski z kl. II a.
Konkurs na model wojskowy okazał się dużym wyzwaniem dla uczniów. Za najlepszą uznano pracę Magdaleny Onyszczuk i Natalii Kamińskiej z klasy Ic. W konkursie recytatorskim, którego głównym celem było uwrażliwienie uczniów na piękno żywego poetyckiego słowa traktującego o fundamentalnych wartościach takich jak: dobro, miłość, prawda, sprawiedliwość, wolność, zwyciężyli Maciej Szabłowski z kl I a i Ania Przewoźniczuk z II h.
Laureatami w konkursie wiedzy „Wielkie odkrycia geograficzne” zostali: Robert Lipiński oraz Magdalena Miłobędzka. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawymi faktami dotyczącymi poznawania nowych miejsc na świecie. W kategorii piosenka patriotyczna na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie z klasy IIg, którzy sami ułożyli hiphopową piosenkę o tematyce patriotycznej. Byli to: Hubert Godziewski, Sebastian Szomko, Albert Pituch. Wyróżniono także: Kingę Ługowską, Annę Dąbrowę, Klaudię Wakułę, z kl. II b - Julia Domagała, z kl. I d- Natalia Sidorowicz, Maria Zielińska i Joanna Zielińska.
W konkurencji gra zręcznościowa mistrzem kierownicy został Kamil Kwiatkowski z kl. II b, a w konkursie komputerowym „Budowa miasta” laureatami zostali: Kamil Niepogoda z kl. II a, Hubert Godziewski z II g oraz Jakub Bartniczuk z II h.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się technika przekształcania obrazu – morfing. Laureatami zostali: Jakub Skup II a, Laura Karasińska I e, Patrycja Jabłonowska I c. W kategorii fotografia „Siedleckie miejsca pamięci narodowej” wyróżniono prace Kingi Protasiuk z kl. II d i Michała Dziewulskiego z II f.
Laureatami konkursu Prezentacje multimedialne p.t. „Bitwa” zostali: z klasy I a: Adrianna Szymaniak z kl. II a Jakub Skup z II f: Jędrzej Wyczółkowski i Michał Dziewulski a za prezentację „Odkrycia” z kl. II g Albert Pituch oraz z II f Jędrzej Wyczółkowski i Michał Dziewulski.

Ciekawe prace wpłynęły w ramach konkursu „Plastyczne inspiracje historią” podczas tego zadania młodzież wykazała się dużą pomysłowością. Wyróżniono klasy: I a, II b, II g i I g.

W ramach projektu uczniowie wykonywali po 5 plansz historycznych dotyczących największych przywódców, naukowców, bitew, odkryć i uzbrojenia na przestrzeni wieków. Najwięcej punktów zdobyły klasy: II f i II h.

Laureatami projektu „Kamienie milowe - Millaria" zostały klasy II b i II, II g, I f, II a, I a, II h, II f. Dzięki różnorodnej tematyce i formom podejmowanym w ramach projektu każdy z uczniów znalazł coś dla siebie. Wspomnienia z realizacji poszczególnych zadań pozostaną w uczestnikach na długo.

W trakcie uroczystości usłyszeliśmy miłe słowa i gratulacje dla uczniów, wychowawców, nauczycieli i dyrekcji od zaproszonych gości: Pana Bogumiła Kacprzaka wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, Pana Lecha Poducha Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Siedlce oraz Pani Jadwigi Skup Przewodniczącej Komisji Kultury i sztuki Rady Miasta Siedlce.

Na zakończenie Pan Dyrektor Dariusz Kupiński podziękował nauczycielom za ich zaangażowanie i wkład pracy w pomoc uczniom w realizacji zadań, szczególnie podkreślając rolę i pracę wychowawców klas I i II.

DSC_0015.jpg DSC_0020.jpg DSC_0032.jpg
DSC_0043.jpg DSC_0082.jpg DSC_0095.jpg
DSC_0100.jpg DSC_0109.jpg DSC_0110.jpg
DSC_0111.jpg DSC_0128.jpg DSC_0133.jpg
DSC_0134.jpg DSC_0136.jpg DSC_8293.jpg
DSC_8298.jpg DSC_8301.jpg DSC_8310.jpg
DSC_8315.jpg DSC_8321.jpg DSC_8323.jpg
DSC_8324.jpg DSC_8325.jpg DSC_8326.jpg
DSC_8327.jpg DSC_8334.jpg DSC_8338.jpg
DSC_8339.jpg DSC_8341.jpg DSC_8345.jpg
DSC_8348.jpg DSC_8353.jpg DSC_8356.jpg
DSC_8362.jpg DSC_8365.jpg DSC_8368.jpg
DSC_8375.jpg DSC_8380.jpg DSC_8385.jpg
DSC_8388.jpg DSC_8393.jpg DSC_8396.jpg
DSC_8414.jpg DSC_8418.jpg DSC_8422.jpg
DSC_8424.jpg