URL: http://www.pg3.home.pl/index.php?najwieksze-dziela-literatury-anglojezycznej


gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2018/06/11

Uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej"

W dniu 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siedlcach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach, na które zaproszona została dyrekcja obydwu szkół, jury oraz laureaci konkursu.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII oraz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.
Na podsumowanie konkursu przygotowana została wystawa zwycięskich fotografii.
Spośród nadesłanych 23 prac członkowie jury konkursowego złożonego w równej liczbie z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Pani Katarzyna Lichograj - nauczyciel języka angielskiego, Pani Kinga Parol - nauczyciel języka angielskiego, Pan Jarosław Grudziński - nauczyciel języka angielskiego, fotograf) oraz nauczycieli ze szkoły Podstawowej nr 1 (Pani Elwira Markowska - nauczyciel języka angielskiego, Pani Bożena Prachnio - nauczyciel plastyki, Pani Katarzyna Michalak - nauczyciel języka angielskiego), wybrało zwycięzców oraz wyróżniło 3 prace.
Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej oraz mieli okazję zapoznać się z twórczością znanych pisarzy. Oprócz przesłanych zdjęć każdy z zespołów musiał zamieścić tekst w języku angielskim i polskim, opisujący przestawioną scenę i ukazane w niej postaci.
Laureatom konkursu wręczone zostały uroczyście dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oto nagrodzeni uczniowie:

  • I miejsce – Wiktoria Rola i Wiktoria Kubaj - klasa 2f (SP 3) - „Pride and Prejudice” Jane Austen
  • II miejsce – (ax aequo)
    • Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek - klasa 7c (SP 1) - „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer
    • Marta Cichy - klasa 2f (SP 3) - „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
  • III miejsce – (ax aequo)
    • Maria Lichograj i Piotr Prekurat - klasa 2c (SP 1) - „Wuthering Heights” Emily Brönte
    • Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka - klasa 3a (SP 3) - The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Emilia Gręzak i Adam Chomiuk - klasa 3c (SP 3) - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" J. K. Rowling
  • Angelika Kozioł - klasa 3b (SP 1) - „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
  • Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Magdalenie Olszewskiej-Silnej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach oraz Panu Dariuszowi Kupińskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach za życzliwość i wsparcie finansowe I edycji konkursu „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”.

Członkom jury - Pani Elwirze Markowskiej, Pani Bożenie Prachnio, Pani Katarzynie Michalak oraz Panu Jarosławowi Grudzińskiemu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.

Serdeczne podziękowania składamy również Dyrekcji Kina Helios w Siedlcach za wsparcie i przekazane nagrody dla uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom!

Organizatorzy: Katarzyna Lichograj i Kinga Parol

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg 9.jpg
10.jpg 11.jpg 12.jpg
podziekwanie helios.jpg

Wyniki konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”

Konkurs fotograficzny "Największe dzieła literatury anglojęzycznej" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach został rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa, złożona w równej liczbie z nauczycieli z obydwu szkół, po licznych dyskusjach wyłoniła laureatów. Spośród 23 zespołów zgłoszonych do konkursu jury w drodze głosowania wybrało zwycięzców.
Oto nagrodzeni uczniowie:

  • I miejsce – Wiktoria Rola i Wiktoria Kubaj klasa 2f (SP 3) - „Pride and Prejudice” Jane Austen
  • II miejsce – (ax aequo)
    • Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek klasa 7c (SP 1) - „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer
    • Marta Cichy klasa 2f (SP 3) - „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
  • III miejsce – (ax aequo)
    • Maria Lichograj I Piotr Prekurat klasa 2c (SP 1) - „Wuthering Heights” Emily Brönte
    • Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka klasa 3a (SP 3) - The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Emilia Gręzak i Adam Chomiuk klasa 3c (SP3) - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" J. K. Rowling
  • Angelika Kozioł (klasa 3b) (SP 1) - „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
  • Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w piątek 8 czerwca o godz. 15:00 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach.

Gratulujemy wszystkim uczniom niezwykłej kreatywności i zaangażowania przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej! Cieszymy się, że dzięki udziałowi w konkursie mogliście rozwijać swoje zdolności oraz zapoznać się z twórczością znanych pisarzy.

 

1 miejsce Wiktoria Rola Wiktoria Kubaj 2f SP3.jpg 1 Pride and Prejudice- Jane Austen.jpg 2 miejsce Marta Cichy 2f SP3.jpeg 2 Anne of Green Gables -  Lucy Maud Montgomery.jpeg
I miejsce – Wiktoria Rola i Wiktoria Kubaj klasa 2f (SP 3) - „Pride and Prejudice” Jane Austen II miejsce (ax aequo) - Marta Cichy klasa 2f (SP 3) - „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
2 miejsce Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek kl 7c SP1.jpg 2 The Twilight Saga Breaking Dawn- Stephanie Meyer.jpg 3 miesce Maria Lichograj, Piotr Prekurat klasa 2c (SP 1) - Wuthering Heights.jpg 3 miesce Maria Lichograj, Piotr Prekurat klasa 2c (SP 1) - Wuthering Heights- Emily Brönte.jpg
II miejsce – (ax aequo) Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek klasa 7c (SP 1) - „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer III miejsce – (ax aequo) Maria Lichograj I Piotr Prekurat klasa 2c (SP 1) - „Wuthering Heights” Emily Brönte
3 miejce Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka klasa 3a (SP 3).jpeg 3 The Great Gatsby- Francis Scott Fitzgerald.jpg    
III miejsce - (ax aequo) Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka klasa 3a (SP 3) - The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.    

Prace wyróżnione

wyrozn Emilia Gręzak , Adam Chomiuk 3c Sp3.jpg wyrozn Harry Pottre- J.K Rowling.jpg wyroznienie Angelika Kozioł (klasa 3b) (SP1).jpg wyroznienie Alice in Wonderland- Lewis Carroll.jpg
Emilia Gręzak i Adam Chomiuk klasa 3c (SP3) - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" J. K. Rowling Angelika Kozioł (klasa 3b) (SP 1) - „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
wyróżnienie Maja Michalak  klasa 2a SP1.jpg wyroznienie The Vampire Diaries- Lisa Jane Smith.jpg    
Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith    

Pozostałe prace zgłoszone do konkursu

Aleksandra Krasuska 2d, Wiktoria Krasuska 2f Sp3.jpg The hunger games- Suzanne Collins.jpg Martyna Izdebska, Alicja Aniołek 3a SP1.jpg Anen of green gables - Lucy Maud Montgomery.png
Aleksandra Krasuska 2d, Wiktoria Krasuska 2f Sp3 The hunger games- Suzanne Collins Martyna Izdebska, Alicja Aniołek 3a SP1 Anen of green gables - Lucy Maud Montgomery
Irmina Kopówka-Skrzecz, Kamil Sierociński 3b (SP3).jpeg Forrest Gump- Winston Groom.jpg Katarzyna Chojecka i Maria Romańska 3c SP3.jpg Harry Potter and the Order of the Phoenix- J. Rowling.jpg
Irmina Kopówka-Skrzecz, Kamil Sierociński 3b (SP3) Forrest Gump- Winston Groom Katarzyna Chojecka i Maria Romańska 3c SP3 Harry Potter and the Order of the Phoenix- J. Rowling
Weronika Wyczółkowska, Maja Pleskacz Sp1.jpg Harry Potter- J.K Rowling.jpg Julia Chwedczuk, Wiktoria Wakuła 7b Sp3.jpg Harry Potter- J.K Rowling.jpg
Weronika Wyczółkowska, Maja Pleskacz Sp1 Harry Potter- J.K Rowling Julia Chwedczuk, Wiktoria Wakuła 7b Sp3 Harry Potter- J.K Rowling
Kacper Rozbicki, Maciej Belowski, Marcin Tarkowski 3f Sp1.jpg Sherlock Holmes-  Sir Arthur Conan Doyle.jpg The Hobbit J.R.R Tolkien,Gabriela Maląg , Wiktoria Zawadzka 3f Sp1.jpg The hunger games- Suzanne Collins, Maja Furmańczuk, Julia Niedziólka 2e Sp3.png
Kacper Rozbicki, Maciej Belowski, Marcin Tarkowski 3f Sp1 Sherlock Holmes- Sir Arthur Conan Doyle The Hobbit J.R.R Tolkien,Gabriela Maląg , Wiktoria Zawadzka 3f Sp1 The hunger games- Suzanne Collins, Maja Furmańczuk, Julia Niedziólka 2e Sp3
Natalia Bartosiak, Magdalena Mielczarek, Adrianna Wiewiórka 2b SP3.jpg The hunger games- Suzanne Collins_1.jpg Monika Wakuła, Maja Zemła 7b Sp3.jpg The hunger games- Suzanne Collins_2.jpg
Natalia Bartosiak, Magdalena Mielczarek, Adrianna Wiewiórka 2b SP3 The hunger games- Suzanne Collins_1 Monika Wakuła, Maja Zemła 7b Sp3 The hunger games- Suzanne Collins_2
Filip Skrobecki 2b SP3.jpg The Lord of the Rings- J.R.R Tolkien.jpg Twilight- Stephenie Mayer, Wiktoria Oleszczuk , Weronika Osińska 2b Sp1.jpg Wuthering Heights - Emily Brönte, Klaudia Rombel 2c Sp1.jpeg
Filip Skrobecki 2b SP3 The Lord of the Rings- J.R.R Tolkien Twilight- Stephenie Mayer, Wiktoria Oleszczuk , Weronika Osińska 2b Sp1 Wuthering Heights - Emily Brönte, Klaudia Rombel 2c Sp1