gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/06/23

Konkursy polonistyczne

konkursp2.jpg

Sukces na XXII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2017 w kategorii LITERATURA!

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie literackim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w ramach XXII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Na konkurs należało napisać dwa wiersze lub prozę na dowolny temat. Dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów Mateusz Gajewski z klasy III c (polonista-p. Barbara Biarda) i Maria Romańska z klasy II f (polonista-p. Ewa Goś).
W piątek 12.05.2017r. w Sali Białej w Siedlcach odbyła się uroczysta gala, na której przedstawiono uczestników i laureatów konkursu. Zaprezentowano też fragmenty ich utworów. Prezentacje przeprowadzono wg kategorii wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy za udział w konkursie. Podsumowaniem gali było odczytanie werdyktu Jury konkursu, które wyróżniło wybrane utwory i ich autorów.
W kategorii gimnazjów II miejsce zajął Mateusz Gajewski, który napisał opowiadanie pt.” Być aniołem…”. Uroczyste wręczenie statuetek za I, II i III miejsce odbędzie się w dniu 04.06.2017r. na siedleckim amfiteatrze podczas Koncertu finałowego, który będzie podsumowaniem XXII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2017. Gratulacje!

konkursp1.jpg
konkursy.jpg

Konkurs Polonistyczny – 2017

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły: Maria Adamczyk, Mateusz Gajewski, Julia Kowalska, Monika Paskudzka – przygotowanych przez p. Barbarę Biardę oraz Maria Ługowska – przygotowana przez p. Dorotę Gajewską.

Etap wojewódzki - konkurs przedmiotowy z języka polskiego - tytuł Finalisty uzyskała uczennica klasy 3c - Kowalska Julia przygotowana przez panią Barbarę Biardę.

Sukces w konkursie literackim 2016/2017

Siedleckie Stowarzyszenie Literackie „Witraż” w Siedlcach zorganizowało konkurs poetycki opatrzony hasłem: „Każdy siedlczanin ma jakąś pasję, więc...”. Inspiracją do napisania wiersza lub krótkiego utworu prozatorskiego mogły być zainteresowania, umiejętności, dokumentowanie osiągnięć czy poszerzanie wiedzy. Grupa 15 uczniów naszej szkoły wzięła udział w tych twórczych zmaganiach. Okazało się, że ich prace zyskały uznanie w oczach komisji konkursowej.
Laureatką konkursu została Magdalena Chojecka, uczennica klasy I c, która zajęła III miejsce w kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Skolimowska, uczennica klasy II f . Gala finałowa odbyła się 27 października 2016r. w Sali Białej w Siedlcach. Koordynacją konkursu na etapie szkolnym zajęła się p. Edyta Burska.

Konkurs Polonistyczny - 2016

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Jakub Kobojek i Natalia Górska - przygotowani przez p. Dorotę Gajewską.

Etap wojewódzki - konkurs przedmiotowy z języka polskiego - tytuł Finalisty uzyskała uczennica klasy 2d - Natalia Górska przygotowana przez panią Dorotę Gajewską.

Konkurs Polonistyczny 2014

Etap wojewódzki - konkurs przedmiotowy z języka polskiego - tytuł Finalisty uzyskał uczeń klasy 3a – Maciej Szabłowski przygotowana przez panią Dorotę Gajewską