gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Pangea

W naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w IV edycji szkolnego projektu interdyscyplinarnego. W tym roku tematem przewodnim były kontynenty, a samemu projektowi nadano nazwę „PANGEA”.
Zespoły złożone z dwóch klas – I i II rywalizowały ze sobą prawie miesiąc, uczestnicząc w różnych konkursach i zbierając punkty na konto swoich drużyn. Uczniowie poznawali kulturę danych kontynentów i ich historię. Te wiadomości sprawdzane były w „Turnieju 1 z 10”. Oceniano również przemówienia i prace plastyczne. Odbyła się także Olimpiada Sportowa, podczas której drużyny piłkarskie z sześciu kontynentów rozgrywały punktowane mecze. Jednak głównym zadaniem klas było przygotowanie ekspozycji w salach lekcyjnych.
Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać 17.02.2006 roku, kiedy to odbyła się kulminacja całego projektu. Zaproszono wielu znakomitych gości, którzy jak reszta uczniów byli pod wrażeniem pomysłowości i kreatywności naszych kolegów i koleżanek. W klasie pojawiły się barwne makiety najważniejszych zabytków, a także plakaty z wieloma interesującymi informacjami. Wszystko to oceniała komisja pod kierunkiem p. Marioli Księżopolskiej i p. Tadeusza Kośmidra.
Po zwiedzeniu i degustacji kontynentalnych potraw nastąpiło zliczenie punktów. Ostatecznie wyniki zostały przedstawione na uroczystej akademii:
I miejsce – AZJA – klasy 1a i 2a
II miejsce – AMERYKA – klasy 1g i 2e
III miejsce – ANTARKTYDA i ARKTYKA –klasy 1f i 2f
IV miejsce – AFRYKA – klasy 1b i 2b
V miejsce – AUSTRALIA i OCEANIA - klasy 1c i 2d
VI miejsce – AMERYKA PD – klasy 1e i 2c
Przekazujemy serdeczne gratulacje wszystkim klasom i dziękujemy za ciekawą lekcję kultury, której z pewnością nikt nie zapomni!
Autor: Pamela Krzyszczak kl. 3c