gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2014/01/28

Osiągnięcia z j.niemieckiego

Rok szkolny 2012/2013

 

Konkurs Recytacji Poezji i Śpiewania Kolęd o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim 2013

Konkursy językowe stwarzają doskonałą okazję do nauki. Nie chodzi tu tylko o konkursy z gramatyki i pisowni, ale również o takie, dzięki którym lepiej możemy poznać kulturę i zwyczaje innych narodów. W styczniu 2013r w Publicznym Gimnazjum n. 4 w Siedlcach odbył się konkurs kolęd i poezji świątecznej w języku niemieckim. We współzawodnictwie wzięły udział zespoły z różnych gimnazjów zarówno z Siedlec, jak i spoza nich. Wszystkie zespoły przedstawiały bardzo wyrównany poziom, co uczyniło rywalizację jeszcze ciekawszą.
Wśród uczestników konkursu wziął też udział zespół z naszej szkoły przygotowany przez p. Magdalenę Aleksiuk - Głuszczak, w składzie:
 • Julka Domagała [gitara]
 • Magda Cieloch [skrzypce]
 • Agata Popek [śpiew i recytacja]
 • Daria Dobrowolska [śpiew i recytacja]

Przedstawicielki naszej szkoły zajęły drugie miejsce.

 

Rok szkolny 2011/2012
 
 1. Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie z Delegaturą w Siedlcach
  • Do etapu regionalnego powyzszego konkyrsu zakwalifikowały się uczenice klasy 3a i 3d: Barbara Bukatczuk, Monika Chibowska, Agata Ambrozia, Justyna Wilbik i Aleksandra Barej. Dziewczyny wykazały się świetną znajomością gramatyki, leksyki oraz kultury krajów niemieckojęzycznych.
 2. Festiwal Piosenki Europejskiej
  • Podczas imprezy zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych prezentowali swoje umiejętności artystyczne i językowe na scenie Siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki. Dzieci i młodzież śpiewały przede wszystkim w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Dwie uczennice naszego gimnazjum: Paulina Kamińska i Barbara Bukatczuk z klasy 3a wystąpiły z piosenką NENY w języku niemieckim pt. „99 Luftballons” i zajęły 1. miejsce w kategorii – gimnazjum.
 3. Europejski Dzień Języków Obcych
  • Uczniowie chcąc uczcić to ważne święto i pragnąc przypomnieć o kształceniu językowym i korzyściach z niego płynących, przygotowali akademię pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.
  • Uczennica klasy 3a, Barbara Bukatczuk, podkreśliła w swojej rozprawce, że języki są skarbem Europy i potwierdziła słowa Antoniego Czechowa, iż „Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się jak bez paszportu”.
  • Młodzież „zmierzyła się” również w quizie pt. „Wielokulturowe twarze Europy” rywalizując w trzyosobowych drużynach.
  • Joanna Męczyńska z kl. 1a zaprosiła zebranych do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Języki to moja pasja”, w której zaprezentowała rady dla kolegów i koleżanek, jak skutecznie, szybko i przyjemnie uczyć się języków obcych.
  • Ewelina Skaruz i Martyna Urbańska z klasy 3a przybliżyły temat nauki języków obcych w innych krajach europejskich.
  • Uczniowie przygotowali też plakaty promujące Europejski Dzień Języków Obcych, słowniki obrazkowe, również w wersji elektronicznej, oraz pisali e-maile w języku niemieckim i angielskim.
  • Czas umiliły uczennice kl. 1a, 2a i 3a prezentując piosenki w językach obcych.
 4. Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  • 22.12. 2011 r. uczniowie PG nr 3 w Siedlcach: Bartek Osik –2g, Agata Popek i Paulina Ormanowska – 1a oraz Maciej Kowalczyk – 1c przybliżyli zebranej na sali gimnastycznej społeczności szkolnej zwyczaje adwentowe i bożonarodzeniowe w krajach niemieckojęzycznych i w Polsce. Scenki przeplatane były kolędami w języku niemieckim śpiewanymi przez Darię Dobrowolską, Joannę Męczyńską, Barbarę Bukatczuk, Paulinę Kamińską i Kingę Ługowską. Młodzież pokazała swój wspaniały kunszt artystyczny i bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego.
 5. Konkurs Śpiewania Kolęd i Recytacji Poezji o Bożym Narodzeniu
  • W dniu 10.02. 2012 r. uczniowie uczestniczyli w Konkursie Śpiewania Kolęd i Recytacji Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim. Bartek Osik z kl. 2g zaprezentował wiersz pt. „Ich wünsche mir zum heiligen Christ”, a Daria Dobrowolska z kl. 1a piosenkę świąteczną pt. „Lustig, lustig tralalala“. Agata Popek zagrała na keyboardzie, a Magdalena Cieloch akompaniowała na skrzypcach.
 6. X. Konkurs Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”
  • 17. marca Agata Popek , kl.1a, Weronika Sołowińska, kl.1a, Adrianna Szymaniuk, kl.1a oraz Barbara Bukatczuk, kl.3a reprezentowały naszą szkołę w regionalnym Konkursie Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”, który odbył się w I. Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach. Dwie uczennice PG3 zajęły dwa pierwsze miejsca i otrzymały jako nagrodę wycieczkę do Berlina!!!
   I miejsce – Basia Bukatczuk (opiekun p.Magdalena Aleksiuk-Głuszczak
   II miejsce – Weronika Sołowińska (opiekun p.Agnieszka Matłacz)
  • Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Wykazali się nie tylko umiejętnościami językowymi ale również talentem aktorskim.
  • Tematem przewodnim 10. edycji była „Przyjaźń”. W kategorii gimnazjum wzięło udział 24 uczestników. 
Rok szkolny 2010/2011
 
Niemiecki wcale nie jest taki trudny, o czym świadczą liczne sukcesy naszych uczniów!
 
 1. Konkurs Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim
  • Dwie uczennice Barbara Bukatczuk (kl.2a) i Paulina Kamińska (kl.2a) reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Śpiewania Kolęd i Recytowania Wierszy o tematyce bożonarodzeniowej w języku niemieckim w styczniu 2011r. Barbara Bukatczuk zaprezentowała wiersz, zaś Paulina Kamińska zagrała na gitarze i zaśpiewała kolędę w języku niemieckim. Mimo, że rywalizacje odbyły się w dużej grupie młodzieży, która bardzo dobrze radziła sobie z utworami przedstawianymi w języku obcym, naszym gimnazjalistkom udało się wywalczyć trzecie miejsce w tym konkursie.
 2. IX Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • Do etapu rejonowego zakwalifikowało się kilkoro uczniów naszej szkoły. PG nr 3 w Siedlcach w w/w rywalizacjach reprezentowali:
   a) Chibowski Karol 3a (opiekun p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak)
   b) Bukatczuk Barbara 2a (opiekun p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak
   c) Kamińska Paulina 2a (opiekun p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak)
   d) Ambroziak Agata 2d (opiekun p. Agnieszka Matłacz)
   Tytuł laureata w etapie regionalnym otrzymała Agata Ambroziak.
 3. IX Regionalny Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”
  • W konkursie tym naszą szkołę reprezentowały Barbara Bukatczuk i Agata Ambroziak. Basia po raz kolejny znalazła się wśród laureatów konkursu i wywalczyła trzecie miejsce w regionie. Najwspanialszą z wielu nagród, które otrzymała Basia to 5- dniowa wycieczka do Berlina ufundowana przez Starostę Powiatu Oberhavel w Niemczech i Starostę Powiatu Siedlce. W czerwcu 2011r. uczennica wraz ze swoją nauczycielką j. niemieckiego p. Magdaleną Aleksiuk – Głuszczak podziwiały zabytki stolicy Niemiec i zwiedzały powiat Oberhavel.
 4. VII Przegląd Małych Form Teatralnych w zakresie języka niemieckiego
  • Tytuł laureata otrzymała grupa uczniów z klas I i II, która pod kierunkiem p. A.Matłacz i p. M. Aleksiuk – Głuszczak zaprezentowała legendę pt. „Wilhelm Tell” w języku niemieckim. Uczniowie pokazali dobrą znajomość języka niemieckiego, jak również wspaniały kunszt aktorski. W przedstawieniu wzięli udział:
   a) Adrian Głuchowski 2a
   b) Bartek Krzymowski 2a
   c) Patryk Kowalczyk 2a
   d) Jakub Świderski 2a
   e) Paulina Kamińska 2a
   f) Barbara Bukatczuk 2a
   g) Magdalena Szyszkowska 1a
   h) Aleksandra Barej 2d
   i) Agata Ambroziak 2d
Rok szkolny 2009/2010
 
 1. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • Tytuł finalisty wywalczyły Ewa Skolimowska i Małgorzata Tchórzewska, które zostały wyróżnione przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie w Austriackim Forum Kultury.
 2. Konkurs „Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej – Loreley”
  • wygrała także uczennica naszej szkoły. Basia Bukatczuk z kl. 1 a zaprezentowała swoja wiedzę najlepiej z całego byłego województwa siedleckiego i zajęła 1.miejsce.
 3. Konkursie ortograficzny „Mistrz Ortografii Języka Niemieckiego”
  • w rozgrywkach etapu rejonowego stanęły „na podium”, aż trzy uczennice naszego gimnazjum:
   I m-ce   Ewa Skolimowska z klasy 3c (opiekun p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak)
   II m-ce Małgorzata Tchórzewska z klasy 3d (opiekun p. Agnieszka Matłacz)
   III m-ce Milena Kamińska z klasy 3 e (opiekun p. Mariola Woźniak)
 4. VI Przegląd Małych Form Teatralnych w zakresie języka niemieckiego
  • 1.m-ce zajęła grupa teatralna PG3, która zaprezentowała przedstawienie „Der kleine Prinz”
 5. Konkurs Śpiewania Kolęd i Recytacji Poezji o tematyce bożonarodzeniowej
  • Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął duet tworzony przez Barbarę Bukatczuk z kl. 1a i Monikę Skup z kl. 1 d (opiekun p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak)
Rok szkolny 2007/2008
 
 1.   Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego 
  •  I. m. Małgosia Tchórzewska, kl. 1d
 2. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Der die das Kelner”
  • etap wojewódzki, Małgosia Tchórzewska, kl. 1d
 3. VI Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley"
  • II. m. Marta Bonat, kl. 1d
 4. Konkurs Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim
  • II. m. Milena Kamińska, kl. 1e
  • III. m. Małgosia Tchórzewska i Marta Bonat, kl. 1d
 5. Szkolny konkurs przysłów w języku niemieckim
  • I. m. Kamil Stańczuk, kl. 3b
  • III. m. Milena Kamińska, kl. 1e
 6. Regionalny Konkurs „Mistrz Ortografii Niemieckiej”
all 017.JPG all 024.JPG all 028.JPG

Regionalny Konkurs Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”

17. marca 2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym Konkursie Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”, który odbył się w I. Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach. Już po raz 10. konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod opieką p.Magdaleny Aleksiuk-Głuszczak.
Tematem przewodnim 10. edycji była „Przyjaźń”. W kategorii gimnazjum wzięło udział 24 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 
 1. Agata Popek , kl.1a
 2. Weronika Sołowińska, kl.1a
 3. Adrianna Szymaniuk, kl.1a
 4. Barbara Bukatczuk, kl.3a
Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Wykazali się nie tylko umiejętnościami językowymi ale również talentem aktorskim. Dwie uczennice naszej szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca!!!
           I miejsce – Basia Bukatczuk (opiekun p.Magdalena Aleksiuk-Głuszczak)
           II. miejsce – Weronika Sołowińska (opiekun p.Agnieszka Matłacz)
 
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za uczestnictwo oraz drobny upominek, natomiast laureaci otrzymali jako nagrodę wycieczkę do Berlina!
Uroczystość rozpoczęcia konkursu uświetniła grupa teatralna Publicznego Gimnazjum nr.3, która zaprezentowała sztukę w języku niemieckim. Jej scenariusz został napisany przez p. Agnieszkę Matłacz na podstawie książki „Die Konferenz der Tiere” Ericha Kästnera. W przedstawieniu uczniowie wcielili się w role zwierząt, które podjęły próbę przekonania ludzi do pokoju na świecie. Poruszyli problemy współczesnego świata: zanieczyszczenie środowiska, głód, przemoc, wojny, których ofiarami są niewinne dzieci oraz ciagłe debaty ludzi nie przynoszące żadnych efektów.
W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie:
 1. Joanna Męczyńska, kl.1a
 2. Julia Domagała, kl.2b
 3. Basia Bukatczuk, kl.3a
 4. Adrian Głuchowski, kl.3a
 5. Bartek Krzymowski, kl.3a
 6. Paulina Kamińska, kl.3a
 7. Ewelina Skaruz, kl.3a
 8. Kuba Świderski, kl.3a
 9. Agata Ambroziak, kl.3d
 10. Ola Barej, kl.3a
 11. Monika Chibowska, kl.3a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

sukces1.jpg sukces3.jpg
sukces5.jpg sukces6.jpg