gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2018/02/08

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/18

konkurs koled niemiecki5.jpg

Sukces naszych uczniów w konkursie j. niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Wierszy i Śpiewania Kolęd o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim zorganizowanym przez SCDiDN w Siedlcach.
W dn. 1.02. 2018 r. młodzież przygotowana przez p. Magdalenę Aleksiuk – Głuszczak wywalczyła 3 miejsce.
Wiersz zaprezentowała Wiktoria Kubaj z kl. 2f, kolędę przy akompaniamencie Adama Chomiuka z kl. 3c zaśpiewała Urszula Lewczuk z kl. 3a.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

konkurs koled niemiecki1.jpg konkurs koled niemiecki2.jpg konkurs koled niemiecki3.jpg konkurs koled niemiecki4.jpg
konkurs_szopka_5.jpg

Konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa 2017”

W dniu 12 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej „Podlasie” został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa 2017”, zorganizowany przez MOK w Siedlcach. Wzięło w nim udział 47 uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Lange z kl. VII b, która w kategorii kl. VII-VIII zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun: Mariola Zatorska

 

 

 

sukces_literacki_3.jpg

Literackie sukcesy

14 listopada br. odbył się Poranek Patriotyczny przygotowany przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż”. W czasie spektaklu prezentowane były utwory o tematyce patriotycznej napisane przez młodzież w czasie czerwcowych warsztatów poetyckich, w których młodzież naszej szkoły wzięła udział. Jednym z twórców, którego wiersz wykorzystano w przedstawieniu był Marcin Krzymowski z klasy 2a.
W czasie tego spektaklu prezentowane były też „Pocztówki literackie”. Wydany został przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach cykl pocztówek, na których umieszczono wiersze powstałe w czasie czerwcowego spotkania młodych poetów. Na jednej z nich zamieszczono utwór napisany przez Magdę Wiechetek z klasy 2b.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów.
Zachęcam uczniów do „zabawy w wiersze”, odkrywania w sobie talentów literackich i dzielenie się swoimi dziełami z czytelnikami.
Edyta Burska. 

sukces_literacki_4.jpg sukces_literacki_5.jpg
mistrz czytania.jpg

Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Czytania"

W dniu 16. 11. 2017 r. odbył się rejonowy etap Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Czytania". Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca.
W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Wiktoria Dębczyńska z klasy II c, a wyróżnienie zdobyła Karolina Soćko z klasy III b. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Aleksandra Golec z klasy VII c. Dobrze zaprezentował się Jakub Bułakowski z klasy IV a. Gratulujemy!

 

 

mistrzczytaniai_1.jpg mistrzczytaniai_2.jpg mistrzczytaniai_3.jpg
mistrzczytaniai_4.jpg mistrzczytaniai_5.jpg mistrzczytaniai_6.jpg
barwy niepodleglosci_5.jpg

Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie plastycznym Muzeum Regionalnego w Siedlcach!

W dniu 13 listopada 2017 r. w Muzeum Regionalnym, podczas obchodów Dni Niepodległej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym: “Barwy niepodległości”, w którym uczestniczyło 208 uczniów z rejonu siedleckiego.
Nasze uczennice uzyskały: Adrianna Pieńkowska z kl. 2 d gimnazjum – nagrodę główną w wysokości 100 zł ; Alicja Augustyniak z kl. 3 c gimnazjum – wyróżnienie (opiekun: A. Kamieńska- Ławecka) oraz Wiktoria Krasuska z kl. 1 d SP - wyróżnienie (opiekun: P. Wysocka).
W konkursie brali też udział uczniowie z klas 1 a SP ( opiekun: K. Roguska ), 1 b SP (opiekun: W. Bogdańska) oraz 2 f i 3 b  (piekun: T. Kośmider).
Gratulujemy sukcesów!

barwy niepodleglosci_1.jpg barwy niepodleglosci_2.jpg barwy niepodleglosci_3.jpg
barwy niepodleglosci_4.jpg barwy niepodleglosci_6.jpg barwy niepodleglosci_7.jpg
konkurs_historyczny_3.jpg

Sukces klasy 2 F

9.11.2017 odbył się VI Siedlecki Konkurs Historyczny, w którym drużyna SP nr 3 w składzie: Adrianna Gnat, Błażej Michalak i Łukasz Skiba z klasy 2 F zajęła 1 miejsce.

Konkurs organizowało IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i Stowarzyszenie Żółkiewszczacy. Tematem konkursu brzmiał: „Droga Polaków do Niepodległości 1768 – 1918”.

W kategorii indywidualnej Adrianna Gnat zajęła 2 miejsce, a Błażej Michalak – 3 miejsce. Uczniowie zdobyli puchar, otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Uczniom serdecznie gratulujemy.
Opiekunem grupy była Anna Charczuk.

konkurs_historyczny_2.jpg konkurs_historyczny_1.jpg
100_0191.jpg

XXIX Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości-sukces naszych uczniów!!!

04.11.2017 roku w naszej szkole odbył się XXIX Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z koła szachowego: Czapla Kacper, Orzełowski Piotr, Cydejko Szymon, Kępa Jan, Górczyński Wojciech, Księżopolski Krzysztof, Orzełowski Tomasz, Księżopolski Grzegorz, Wrzosek Szymon.
Turniej zakończył się dużym sukcesem!
We wszystkich klasyfikacjach nasi uczniowie zajęli miejsca na podium! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych II miejsce zajął Kacper Czapla, a III miejsce Piotr Orzełowski . W klasyfikacji szkół podstawowych: klasa 7- III miejsce zajął Wojciech Górczyński, w klasach 4-6 III miejsce Tomasz Orzełowski. Na wyróżnienie zasługuje również Szymon Wrzosek uczeń klasy 1, który otrzymał dyplom dla najmłodszego uczestnika turnieju! Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

ignacy gocał.jpg

Sukces ucznia kl. 1 a w konkursie plastycznym!

Uczeń klasy 1 a Ignacy Gocał zajął 1 miejsce w kat. klas I - III w konkursie plastycznym: "Letnia przygoda" zorganizowanym przez SCDiDN w Siedlcach. Uczeń dostał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Opiekun: p. K. Roguska.
Gratulujemy sukcesu!

 

 

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/17

 

Wojewódzkie konkursy: chemia i język polski - sukces uczniów w finale wojewódzkim .

Etap wojewódzki - konkurs przedmiotowy  z chemii  - tytuł Laureata uzyskał uczeń klasy 3d Kiełek Maksymilian przygotowany przez panią Beatę Górską.
Etap wojewódzki - konkurs przedmiot. z j.polskiego - tytuł Finalisty uzyskała ucznennica klasy 3c - Kowalska Julia przygotowana przez panią Barbarę Biarda       gratulujemy :).

 

 

 

Big Ben_dyplom.jpg

Wyniki III Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego "Big Ben"

Miło nam poinformować, że w sesji wiosennej III. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Big Ben” wyróżnienie za zajęcia 7. miejsca w Polsce zajęła uczennica klasy 3d, Natalia Górska. Sukcesem jest też 1. miejsce naszej szkoły na 114 szkół z województwa mazowieckiego, które przystąpiły do sesji wiosennej konkursu.
Podsumowanie wyników przedstawia się następująco:

 • Ogólna liczba uczestników - 3678
 • Ogólna liczba uczestników z podziałem na klasy/poziomy:
  • kl. 1 - 480
  • kl.2 - 450
  • kl. 3 - 426
 • Miejsce szkoły w zestawieniu ogólnopolskim - 4 z 114
 • Miejsce szkoły w województwie (mazowieckie) - 1
 • Miejsce szkoły z podziałem na klasy/poziomy w zestawieniu ogólnopolskim:
  • kl. 2 - 4
  • kl. 1 - 3
  • kl. 3 - 2

I miejsce w konkursie fizycznym!!!

Po raz kolejny I miejsce w konkursie fizycznym "Od energii do materii" dla utalentowanych uczniów szkół regionu siedleckiego zdobył uczeń naszego gimnazjum. W tym roku jest nim Maksymilian Kiełek z klasy 3d.

 

 

Gratulacje! Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w międzyszkolnym konkursie plastycznym!

W dniu 6.04. 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez SCDiDN w Siedlcach pt: "Ja i moje miasto z zabytkiem w tle". Nasi uczniowie, którzy przygotowali prace pod kierunkiem A. Kamieńskiej – Ławeckiej uzyskali czołowe miejsca: 1 miejsce - Maciej Goluch z kl. 2g 2 miejsce - Karol Paszyński z kl. 2d oraz Dominika Kochan z kl. 3c; 3 miejsce - Filip Świnarski z kl. 2d Gratulujemy sukcesów!

Nagrodzone pracy

konkursplatyczny2017_2.jpg konkursplatyczny2017_3.jpg konkursplatyczny2017_4.jpg
dyplomloreley.jpg

Miło nam poinformować...

Julia Szot, uczennica kl. 3c zajęła 1. miejsce w XV edycji Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej Loreley w kategorii szkół gimnazjalnych prezentując twórczość Friedricha Schillera.

 

 

 

 

 

plastyka.jpg

Sukces uczniów naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie plastycznym dla uczniów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, łukowskiego, sokołowskiego i łosickiego!

W dniu 29 marca 2017 r. w Katolickim Gimnazjum im. bł. ks. J. Popiełuszki w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym: “Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko – orędownik prawdy w walce z systemem komunistycznym”.

1 miejsce zajęła uczennica kl. 1a – Alicja Rykaczewska (praca przygotowana pod kierunkiem A. Kamieńskiej – Ławeckiej), a wyróżnienie uzyskał Gabriel Ławecki z kl. 1f (opiekun – T. Kośmider). Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy, Ala otrzymała wartościową nagrodę, wysokiej klasy sprzęt elektroniczny: tablet .

 

 

IImistrzostwa2017_1.jpg

II Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach - sukces naszego ucznia!!!

23.03.2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach odbyły się II Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Cydejko Szymon, Czapla Kacper, Kowieski Jakub, Wyczółkowski Konrad, Gajewski Mateusz. Turniej zakończył się dużym sukcesem!!! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych II miejsce zajął Kacper Czapla. Na wyróżnienie zasługuje też postawa pozostałych uczniów. Tuż za podium uplasowali się na IV miejscu Mateusz Gajewski i na V miejscu Jakub Kowieski. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

maks.jpg

IV miejsce w kraju - Ogólnopolski Konkurs Maks Matematyczny!

Dnia 09 marca 2017 roku po raz pierwszy w Naszej Szkole 13 chętnych uczniowie uczestniczyło w internetowym konkursie Maks Matematyczny. Rozwiązywali dwa zadania optymalizacyjne SUMUJ i WYBIERZ.

Miło nam poinformować, że:

 • Łukasz Skiba uczeń 1f zajął 4 miejsce w kraju, 2 w województwie w kategorii klas I
 • Maksymilian Kiełek uczeń 3d zajął 8 miejsce w kraju, 2 w województwie w kategorii klas III
 • Aleksander Kamecki uczeń 2b zajął 25 miejsce w kraju, 6 w województwie w kategorii klas II

Uczniowie otrzymali dyplomy z wynikiem bardzo dobrym oraz nagrody od Organizatorów. Na dyplom z wynikiem dobrym zasłużył Gabriel Ławecki z 1f. Gratulujemy !

 

pisankawielkanocna2017_1.jpg

Najpiękniejsza pisanka!!!

W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym MOK: PISANKA WIELKANOCNA. Uczeń naszej szkoły, Gabriel Ławecki z kl. 1 f zajął 1 miejsce w kategorii: gimnazjum. Nagrodą był POWER BANK oraz farby akrylowe i paleta malarska. Gratulujemy sukcesu!

 

 

 

konkurs.jpg

„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”

Frank Smith

Natalia Górska - I. Wicemistrzem Ortografii Niemieckiej!

Dn. 6.02. odbyło się w Kałuszynie V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W etapie finałowym naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Patrycja Sandurska, Aleksandra Iwanowska, Julia Salamon oraz Natalia Górska.

Emocje były ogromne, tym bardziej, że kandydatów na Mistrza Ortografii Niemieckiej na poziomie gimnazjalnym było aż 32. W konkursie uczestniczyli uczniowie z czterech powiatów: mińskiego, węgrowskiego, siedleckiego i sokołowskiego.

Tekst dyktanda w trakcie konkursu odczytała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Podczas Gali Finałowej, Pani Prezydentowa zaznaczyła, że uczenie się języka obcego jest drogą do osiągnięcia zamierzonych celów, to także kontakt z kulturą i tradycją innych narodów, co ułatwia ich zrozumienie, a to z kolei kształtuje postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów.

konkurs11.jpg konkurs1.jpg

 

Miło nam poinformować ...

Miło nam poinformować, że Natalia Górska (uczennica kl 3d) zakwalifikowała się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, który odbędzie się 25.02 w Instytucie Goethego w Warszawie.

Gratulacje i trzymamy kciuki!

 

 

plastyczne1.jpg

Sukces Kuby w międzyszkolnym konkursie plastycznym!

W dniu 9 grudnia podczas finału Festiwalu Sienkiewiczowskiego w Ekonomiku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: “Sienkiewicz i bohaterowie jego utworów”? Uczeń klasy 3e Jakub Kowalski zajął 3 miejsce. W konkursie brały także udział uczennice klasy 1a: Anna Roguska i Alicja Rykaczewska.

Gratulujemy sukcesu!

 

 Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce

Prezydent Miasta Siedlce przyznał stypendia za II semestr roku szkolnego 2015/2016.
Stypendia otrzymało 45 uczniów naszej szkoły, w tym stypendia: I stopnia otrzymało 14 uczniów, a II stopnia 31. Serdecznie gratulujemy.

 

I stopnia: Chazan Bartosz, Chomiuk Adam, Chomka Mieszko, Górska Natalia, Kiełek Maksymilian, Kostyra Emilia,  Krasuska Paulina, Pastor Anna, Piwowarczyk Anna, Rolińska Kamila, Salamon Julia, Sergejuk Emil, Uziębło Wiktoria, Wiśniewski Krzysztof.
II stopnia: Andraszek Kuba, Augustyniak Alicja, Bankiewicz Konrad, Biarda Miłosz, Bielak Natalia, Bizowska Julia, Bobryk Aleksandra, Brodacki Hubert, Czapligo Hubert, Gajewski Mateusz, Ginter Natalia, Kabat Jan, Kłoś Julia, Kobojek Jakub, Kornilak Michał, Lewczuk Urszula, Łukasiewicz Mariusz, Mateńko Karol, Mościcka Milena, Myrcha Dominika, Paskudzka Monika, Pasor Mateusz, Radomyski Jakub, Romańska Maria, Rosa Damian, Stępnik Ewelina, Suplewska Weronika, Suprun Artur, Szot Julia, Vodickova Weronika, Zdanowska Martyna.

 

 

plastyczne1_20161.jpg

Wyróżnienie w konkursie plastycznym MOK!

W dniu 13 grudnia w sali Podlasie MOK Siedlce odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego KARTKA BOŻONARODZENIOWA. W Kategorii: Gimnazjum wyróżniona została praca (linoryt) ucznia klasy 1f, Gabriela Ławeckiego. Gratulujemy sukcesu!

plastyczne1_20162.jpg plastyczne1_20163.jpg
chojecka.jpg

Sukces w konkursie literackim

Siedleckie Stowarzyszenie Literackie „Witraż” w Siedlcach zorganizowało konkurs poetycki opatrzony hasłem: „Każdy siedlczanin ma jakąś pasję, więc...”. Inspiracją do napisania wiersza lub krótkiego utworu prozatorskiego mogły być zainteresowania, umiejętności, dokumentowanie osiągnięć czy poszerzanie wiedzy. Grupa 15 uczniów naszej szkoły wzięła udział w tych twórczych zmaganiach. Okazało się, że ich prace zyskały uznanie w oczach komisji konkursowej.

Laureatką konkursu została Magdalena Chojecka, uczennica klasy I c, która zajęła III miejsce w kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Skolimowska, uczennica klasy II f . Gala finałowa odbyła się 27 października 2016r. w Sali Białej w Siedlcach. Koordynacją konkursu na etapie szkolnym zajęła się p. Edyta Burska.

 

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/16

Szkolna Liga Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej 2016

Przez miesiąc trwały w naszej szkole rozgrywki chłopców, którzy zgłosili swoje drużyny do zawodów zorganizowanych przez p. Andrzeja Matwiejczuka. Rozegrano 42 spotkania, do których zgłosiło się 9 drużyn. Nazwy zespołów tradycyjnie wymyślane przez chłopców zadziwiają.
W rozgrywkach zwyciężył zespół pod nazwą MOP SQUAD do którego należeli - Kacper Banasiuk, Michał Kiełbasa, Jakub Kowalski, Piotr Husarek, Maciek Zawadzki, Dawid Księżopolski, Kacper Bożek i Kuba Paśnik.
II miejsce wywalczył zespół BIAŁA ANAKONDA w składzie: Kacper Marciniak, Eryk Banasiuk, Patryk Nowiński, Wiktor Lech, Tomek Budzyński, Karol Mazurek, Krystian Adamiak, Mateusz Krasuski.
III miejsce zdobyła drużyna MIXCATS z zawodnikami: Hubert Brodacki, Mateusz Czyżewski, Janek Kabat, Kuba Kobojek, Hubert Romaniuk, Krystian Ricciardiello, Olek Wiącek.
Kolejność pozostałych drużyn jest następująca: 5m FC PARALIŻ, 6m PUSTKOWIE SMAUGA, 7m ZAMASKOWANE DZIKI, 8m DZIKIE ŻMIJE, 9 m FC DZRZEWCE.
Królem Strzelców został Eryk Banasiuk.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorowi!!!

 

 

 

 

ptaki2016_3.jpg

Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Plastycznym Nadleśnictwa Siedlce pt.: "Ptaki!"

W dniu 13 czerwca w Nadleśnictwie Siedlce odbyło sięuroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym. Spośród 77 uczestników w kategorii: gimnazjum, nagrodzono pracę Julii Salamon, która zajęła 3 miejsce oraz Alicji Augustyniak, która uzyskała wyróżnienie. Gratulacje!

 Alicja Augustyniak                                         Julia Salomon

 Alicja Augustyniak            Julia Salomon

 

 

Sukces Marcela!

Sukces ucznia klasy IIe Marcela Ciuhaka podczas Mistrzostw Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce - Kozienice 2016 Marcel wywalczył 2 srebrne medale w biegu na 400 i 200 m. oraz brązowy medal w biegu na 100 m. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Wojewódzkie konkursy: biologia i język polski - sukces uczniów Trójki w finale .

Etap wojewódzki konkurs przedmiotowy z języka polskiego - tytuł finalisty uzyskała ucznennica klasy 2d - Natalia Górska przygotowana przez panią Dorotę Gajewską

Etap wojewódzki konkurs przedmiotowy  z biologii  - tytuł finalisty uzyskał uczeń klasy 2d
Kiełek Maksymilian przygotowany przez panią Agnieszkę Walesiak      gratulujemy :).

 

plastykla11.JPG

Sukces w XXI Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2016!

Alicja Augustyniak z kl. 1c zajęła 1 miejsce w kategorii: Plastyka - gimnazjum, w konkursie pt.: „1050 – lecie chrztu Polski”. W dniu 5 czerwca 2016 r. odebrała statuetkę i dyplom podczas uroczystości w amfiteatrze siedleckim. Gratulujemy sukcesu!
Opiekun: A. Kamieńska – Ławecka.

 

tencza_2.jpg

Sukces w ogólnopolskim konkursie fotograficznym
"TĘCZA-FOTO"

 Paulina Karolewska, uczennica klasy 2a, zdobyła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "TĘCZA-FOTO". Wyróżnienia otrzymali czniowie Kuba Andraszek z klasy 2d i Kołodziejczak Piotr z klasy 1d. Gratulujemy sukcesów!

 

 

 

 

Kolejne sukcesy tym razem w konkursie matematycznym "Kangur"!!!

W tym roku uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces w konkursie matematycznym "Kangur".

Wyniki dla kategorii:

Kadet - klasa I gimnazjum

 • Chomiuk Adam 117,50 - wyróżniony
 • Kamecki Aleksander 113,75 - wyróżniony

Kadet - klasa II gimnazjum

 • Salamon Julia 137,50 - bardzo dobry
 • Kielek Maksymilian 131,25 - wyróżniony
 • Szostak Michał 117,50 - wyróżniony

Junior - klasa III gimnazjum

 • Chazan Bartosz 87,50 - wyróżniony

GRATULUJEMY!!!

 

 

Ponowny sukces w konkursie chemicznym!!!

W tym roku ponownie uczeń naszego gimnazjum odniósł sukces w konkursie chemicznym " Z chemią w przyszłość", organizowanym dla uczniów gimnazjów miasta i powiatu Siedlce. Tym razem jest to:

III miejsce uzyskane przez: Annę Piwowarczyk z klasy 3b.

Ania została również wyróżniona przez organizatorów konkursu "ALCHEMIK". Uczennica przygotowywała się pod opieką pani Jolanty Szabłowskiej. 

GRATULUJEMY!!!

 

 

konkurshistoryczny2016_2.jpg

Sukces w konkursie historycznym „Konstytucja 3 Maja. Kultura polska w czasach stanisławowskich”

12 maja 2016 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbył się konkurs „Konstytucja 3 Maja. Kultura polska w czasach stanisławowskich”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych miasta Siedlce. Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 3 w składzie: Hubert Brodacki, Bartosz Chazan i Damian Rosa z klasy 3 D pod opieką p. Anny Charczuk zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Sukces w konkursie fizycznym!!!

12 maja 2016 roku odbył się finał konkursu fizycznego "Od materii do energii" dla gimnazjów miasta Siedlce i powiatu siedleckiego. Nasi uczniowie przygotowywani przez p. Marzennę Skup zajęli:

 • I miejsce - Jakub Kobojek klasa 3d,
 • II miejsce - Anna Piwowarczyk klasa 3b

GRATULUJEMY!!!

 

 

archiwum2015_3.jpg

Sukces uczniów PG 3

W konkursie historyczno-plastycznym „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” zorganizowanym pod patronatem Archiwum Państwowego w Siedlcach laureatami zostały uczennice naszego gimnazjum:

 • Aleksandra Bobryk z kl. 2 A zajęła 1 miejsce w kategorii gimnazjum
 • Julia Salamon z kl. 2 D zdobyła nagrodę główną.

Opiekunem była Anna Charczuk. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Archiwum Państwowe w Siedlcach oraz Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie historii swojej rodziny w formie graficznej drzewa genealogicznego lub w formie wywodu historycznego udokumentować dzieje swoich przodków. Na konkurs napłynęło 120 prac. Prace oceniało jury w składzie: Dorota Pikula - historyk sztuki, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, Bogusław Niemirka – znawca prawa z Polskiej Akademii Nauk i prof. dr hab. Tomasz Nowak - artysta malarz z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, który przewodniczył Jury oraz Zbigniew Wąsowski - genealog i regionalista. Aleksandra i Julia udzieliły wywiadu TV Wschód.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

archiwum2015_1.jpg archiwum2015_2.jpg

Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce - gratulacje

13 uczniów naszej szkoły wyróżnionych przyznaniem stypendium Prezydenta Miasta Siedlce I stopnia: Brodowska Aleksandra,Chazan Bartosz, Górska Natalia, Kasprzykowska Karolina, Kłusek Aleksandra, Kobojek Jakub, Malewicka Zuzanna, Miłobędzka Kamila, Rosa Adrianna, Salamon Julia, Sznajder Dominika, Uziębło Wiktoria,Wyczółkowski Konrad.

41 uczniów naszej szkoły wyróżnionych przyznaniem stypendium Prezydenta Miasta Siedlce II stopnia: Bankiewicz Konrad, Bareja Sebastian, Biarda Miłosz,Bizowska Julia,Borkowska Natalia,Brodacki Hubert, Czapligo Hubert, Gajewski Mateusz,Ginter Natalia,Izdebska Natalia,Jasiński Szymon, Kiełczykowski Aleksander,Kościuszko Karolina, Kowalczyk Anna,Kowalska Julia,Kowalski Jakub, Krasuska Marta,Like Konrad, Łukasiewicz Mariusz, Łukaszewicz Aleksandra, Mateńko Jan, Niedźwiecki Radosław, Oniszczuk Wiktoria, Orlicz – Rabiega Karolina, Paskudzka Monika, Pastor Anna, Pastor Mateusz, Piwowarczyk Anna, Popławska Anita, Rolińska Kamila, Rosa Damian, Skup Agnieszka, Suchodolski Przemysław, Szcześniak Grzegorz, Szczewczyk Patrycja, Szot Julia, Teperek Wiktoria, Wiśniewski Albert, Wojciechowska Anna, Wyczółkowski Dominik, Zdanowska Martyna.

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/15

lunatyk_2015_1.jpg

XX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2015

Nasze sukcesy:

 • Kategoria: Gimnazja - Twórczość literacka– I miejsce – Wiktoria Oniszczuk kl.3 g za wiersz pt. „Gdy idziesz drogą..”
 • Kategoria: Gimnazja -Teatr– wyróżnienie – szkolny teatr „ LUNATYK” za przedstawienie pt. „Kopciuszek, czyli ballada o wygodnym bucie”. Nagrody wręczone na siedleckim amfiteatrze 14.06.2015r.

Przedstawienie „Kopciuszek, czyli ballada o wygodnym bucie” zostało zaprezentowane szkolnej publiczności 28.05.2015 roku z okazji Dnia Dziecka.

lunatyk_2015_9.jpg lunatyk_2015_2.jpg lunatyk_2015_3.jpg
Autorka scenariusza „Kopciuszka” Marta Krasuska Klasa III g
lunatyk_2015_4.jpg lunatyk_2015_5.jpg lunatyk_2015_6.jpg
lunatyk_2015_7.jpg lunatyk_2015_8.jpg  

Laureaci konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie ekologa"!

Dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie ekologa" zorganizowanego przez SCDiDN w Siedlcach. Byli to: Karolina Kasprzykowska - II miejsce i Radosław Niedźwiecki - III miejsce. Gratulujemy!

dyplomfotografia10023.jpg dyplomfotografia10024.jpg
historia_4.jpg

Sukcesy naszych uczniów w konkursach SCDiN

18.06.2015 w Państwowym Archiwum w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów historycznych organizowanych przez SCDiDN: Dziedzictwo kulturowe czasów stanisławowskich. Konstytucja 3 Maja i Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach. Nasi uczniowie zostali laureatami w/w konkursów:

 1. Powiatowy konkurs Dziedzictwo kulturowe czasów stanisławowskich - Konstytucja 3 Maja. Do zawodów stanęło 6 drużyn z siedleckich gimnazjów, w tym dwie z PG 3. Drużyna PG 3 w składzie: 
  • Anna Piwowarczyk 2b, Mateusz Pastor 2b, Krzysztof Mitrzak 2e zajęła 2 miejsce. Opiekunem grupy była p. Wyczółkowska.
  • Kamila Miłobędzka i Malewicka Zuzanna z 1d jako jedyne z siedleckich gimnazjów uzyskały wyróżnienie w części plastycznej Powiatowego Konkursu Historycznego Konstytucja 3 Maja. Opiekunem była p. Charczuk.
 2. Powiatowy konkurs Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach – nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Byli to: Anna Piwowarczyk 2b (n-l Ewa Wyczółkowska) Damian Rosa 2d (n-l Anna Charczuk) Uczniowie otrzymywali dyplomy i cenne nagrody książkowe.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

historia_1.jpg historia_2.jpg historia_3.jpg
DSCN1988.JPG

Sukcesy naszych uczniów w V Festiwalu Kultury Chodów 2015

W dniu 23 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów dla laureatów V Festiwalu Kultury Chodów 2015. W kategorii: Plastyka – gimnazjum, uczennica klasy 3a Anita Popławska zajęła 1 miejsce, a uczeń klasy 3g Korneliusz Kochan uzyskał 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

DSCN1981.jpg DSCN1986.jpg
natalia izdebska.jpg

Zwycięstwo w konkursie chemicznym i przyrodniczym!

Również w tym roku szkolnym nasze gimnazjum odniosło sukcesy w konkursach chemicznym i przyrodniczym. Zawdzięczamy je uczennicy klasy IIId Natalii Izdebskiej, która zajęła I miejsce w finale konkursu SCDiDN Z CHEMIĄ W PRZYSZŁOŚĆ, oraz zdobyła wyróżnienie (IV miejsce), w Konkursie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach - w części biologiczno - chemicznej. Uczennicy gratulujemy.

 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w XX Jubileuszowym Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej 2015!

W dniu 14 czerwca w amfiteatrze siedleckim odbył się uroczysty finał festiwalu oraz wręczenie dyplomów i statuetek. Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w kategorii: Gimnazjum. W kategorii: Plastyka 2 miejsce zajęła uczennica klasy 3f Julia Świerczewska (opiekun: A. Kamieńska – Ławecka). W kategorii: Śpiew 1 miejsce zajęła Agnieszka Skup z klasy 3e. (opiekun – E. Chachaj). Gratulujemy sukcesów!

Festiwal twór.jpg plastyka.JPG skup.jpeg świerczewska.jpeg
Julia Świerczewska Agnieszka Skup
plastykalesnictwo2015_13.JPG

Sukcesy uczennic PG 3 w Powiatowym Konkursie plastycznym Nadleśnictwa Siedlce!

Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w kategorii - gimnazjum. Kamila Rolińska z kl. 2d zajęła 1 miejsce, a Anita Popławska z kl. 3a - 2 miejsce.
Gratulujemy sukcesów!!!
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 maja o godz. 9.00 w siedzibie Nadleśnictwa.

Nagrodzone prace

plastykanadlesnictwo.JPG plastykanadlesnictwo2.JPG

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2015

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX organizowany jest corocznie pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą Konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, leksykalnej, kulturoznawczej oraz należy wykazać się znajomością treści zadanej lektury.


Dnia 3 marca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach odbyła się XV edycja Konkursu Języka Angielskiego FOX. Konkurs gromadzi kilka tysięcy uczestników w całej Polsce. Do pisania testu w naszym gimnazjum przystąpiło trzech uczniów: Natalia Górska kl. 1c, Mateusz Gajewski kl. 1c oraz Natalia Izdebska kl. 3d w dwóch kategoriach wiekowych: Ducks (klasy I i II) i Lions (klasa II). Test składał się z 30 zadań wielokrotnego wyboru.


W tej edycji konkursu uczennica naszej szkoły Natalia Górska z klasy 1c uzyskała wynik bardzo dobry (125 punktów), a tym samym wyróżnienie w konkursie.


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Konkursu Języka Angielskiego FOX.

DSCN1756.JPG

3 miejsce dla Mateusza!

Gratulacje! Uczeń kl. 2b - Mateusz Pastor zajął 3 miejsce w konkursie plastycznym MOK "Palma Wielkanocna" w kategorii: gimnazja (opiekun: A. Kamieńska – Ławecka). W dniu 24 marca odbyło się w sali Podlasie uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ( materiały plastyczne). Gratulujemy sukcesu, zwłaszcza, że do konkursu zgłoszonych było 85 wspaniałych prac. Palmy można obejrzeć w sali Podlasie. 

dyplom Mateusza.JPG DSCN1766.JPG

13. FINAŁ LORELEY!

Dnia 14.marca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się 13. finał regionalnego Konkursu Recytacji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej Loreley organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Siedlce - pan Wojciech Kudelski oraz Starosta Powiatu Siedlce – pan Dariusz Stopa.Swoją obecnością zaszczycił nas starosta Powiatu Siedlce, pan Dariusza Stopa, który ufundował we współpracy ze Starostą Powiatu Oberhavel w Niemczech 5-dniowy pobyt w Niemczech dla 3 laureatów konkursu.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów z Siedlec oraz okolic z trzech typów szkół: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi i artystycznymi.Tematem przewodnim 13. edycji była „Nadzieja”.

W kategorii szkół gimnazjalnych II oraz III miejsce zajęły uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 3 pokonując 18 uczestników.

 • II. m-ce Julia Szot–klasa 1c, opiekun p. Agnieszka Matłacz
 • III. m-ce Natalia Górska –klasa 1c, opiekun p. Agnieszka Matłacz

Dzięki dużemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy organizatorek: p. Magdaleny Aleksiuk-Głuszczak i p. Agnieszki Matłacz udało się pozyskać ciekawe nagrody dla laureatów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe (3-dniowy pobyt w Niemczech, urządzenia wielofunkcyjne, słowniki obrazkowe, repetytoria, fiszki, pendrive, MP4,interaktywne pomoce językowe itp.)

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

anioły_2.JPG

Nasza Kamila w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Anioły”

W dniu 17 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów – Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Anioły”. Uczennica klasy 1d Kamila Miłobędzka zajęła 3 miejsce w kategorii Gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

anioły_1.JPG anioły_3.JPG

KONKURSY PRZEDMIOTOWE - 2015 -  ETAP WOJEWÓDZKI

Uczeń naszej szkoły Grzegorz Szcześniak  został finalistą etapu wojewódzkiego w konkursie przedmiotowym z fizyki. Gratulujemy Grzegorzowi i jego nauczycielce fizyki Pani Marzenie Skup. :)

 

 

Z WIELKIMI POLAKAMI W BIOGRAFII

W dniu 17.02.2015 r. odbył się uroczysty finał międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Ognisko działające przy Zespole Szkół nr 1 w Siedlcach, w ramach Projektu Edukacyjnego: Z WIELKIMI POLAKAMI W BIOGRAFII. Uczeń naszej szkoły Korneliusz Kochan z kl. 3g zajął 1 miejsce za pracę: “Rok 2014 – rokiem patrona naszej szkoły”, a wyróżnienia uzyskały uczennice: Natalia Górska z kl. 1c, Blanka Król z kl. 2a i Paula Król z kl. 2a. Prace wykonane pod kierunkiem p. A. Kamieńskiej – Ławeckiej.
Uczniowie: Natalia Ginter, Wiktoria Oniszczuk, Martyna Zdanowska, Jakub Kobojek, Hubert Brodacki wzięli udział w konkursie literackim w ramach projektu, a ich wiersze i kartki z pamiętnika zostały wydane w tomiku: “Portret życiem pisany”. Młodzież przygotowała p. Dorota Gajewska.
Gratulujemy sukcesów!

 

 

DSCN1361.JPG DSCN1362.JPG DSCN1367.JPG
plastyka_3.JPG

Wyróżnienia w konkursie “Moje spotkanie z historią”

W dniu 12 listopada podczas uroczystości Dni Niepodległej w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nasi uczniowie: Anita Popławska i Kacper Kowalski otrzymali wyróżnienia (opiekun: A. Kamieńska – Ławecka). Gratulacje!

plastyka_1.JPG plastyka_2.JPG
sukcesyfotograficzne_14.jpg

Sukcesy uczniów PG nr 3

Uczniowie naszego gimnazjum w III Siedleckim Teście Historycznym zostali laureatami i zajęli:

 • II miejsce w kategorii indywidualnej zajął Krzysztof Mitrzak z 2 E
 • III miejsce w kategoriach zespołowych zajęli reprezentanci klas 2 E, 2 B, 2 D i 3 G.

Test organizowało IV Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Żółkiewszczacy”. Celem testu była popularyzacja historii Polski i regionu. Uczestnicy musieli się zmierzyć z zestawem 30 pytań, opracowanych przez zawodowych historyków. Opiekunem merytorycznym grupy była Anna Charczuk. Uczniowie otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!

sukcesyfotograficzne_11.jpg sukcesyfotograficzne_12.jpg sukcesyfotograficzne_13.jpg sukcesyfotograficzne_15.jpg

W I Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zabytki Historii” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Mordach trzech uczniów PG 3 zostało laureatami:

 • I miejsce zdobył Mariusz Łukasiewicz z klasy 2 F za zdjęcie „Zachwyt neogotykiem”
 • II miejsce – Jan Mateńko z 3 G za zdjęcie „Stanisław nocą”
 • III miejsce – Magda Urban z 3 A za zdjęcie „Katedra nocą”

Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć zabytków i dokładny ich opis pod względem historycznym. Opiekunami grupy byli: Jarosław Grudziński – opieka merytoryczna zdjęć i Anna Charczuk – historyczne opisy zabytków.

Nagrody osobiście wręczył uczniom dyrektor MOK w Mordach p. Łukasz Wawryniuk podczas akademii. Uczniowie otrzymali puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone prace konkursowe

DSC_6405.jpg DSC_6404.jpg DSC_6406.jpg

Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce - gratulacje.

6 uczniów naszej szkoły wyróżnionych przyznaniem stypendium Prezydenta Miasta Siedlce I stopnia:

Weronika Głuszczak, Jan Kabat, Olga Koncerewicz, Jan Mateńko, Adrianna Rosa, Izabela Suplewska

33 uczniów naszej szkoły wyróżnionych przyznaniem stypendium Prezydenta Miasta Siedlce II stopnia

Nocole Bojar, Maciej Bułakowski, Zuzanna Cholewińska, Daria Dobrowolska, Krzysztof Kalata, Karolina Kaliszuk, Karolina Kościuszko, Michał  Kowieski, Dominika Królikowska, Kinga Kruk, Izabela Maciejewska, Julian Maciejewski, Joanna Męczyńska, Bartosz Michałowski, Wiktoria Oniszczuk, Dominika Paskudzka, Anna  Pastor, Tadeusz Pawlonka, Anna Piwowarczyk, Agata Popek, Anita Popławska, Aleksandra Rechnio, Joanna Rostkowska, Weronika Sołowińska, Maciej Szabłowski, Michał Szabłowski, Martyna Szostek, Adrianna Szymaniuk, Aleksander Wiącek, Anna Wiśniewska, Anna Wojciechowska, Olga Wojewódzka, Martyna Zdanowska.

 

dyprosaa.jpg

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym rozegranych w Białymstoku, w dniach 12-14.09.2014 r. uczennica klasy 3e Adrianna Rosa zajęła I miejsce. Adrianna startowała w konkurencji psp 30 cz szybka uzyskując wynik 241 pkt.  Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/14

646.JPG

Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym Miejsca Pamięci Narodowej

12.06.2014 roku w Państwowym Archiwum w Siedlcach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu: Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach. Laureatem tego konkursu został uczeń naszej szkoły – Maciej Bułakowski z klasy 3b. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3g – Ania Wiśniewska. Serdecznie gratulujemy! Nagrodzonych uczniów przygotowała p. Ewa Wyczółkowska.

 

 

natalia_3.jpg

Mistrzostwa POLSKI Osób Niepełnosprawnych Ruchowo w Kozienicach.

NATALIA SZPURA z kl. 2b zdobyła na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych Ruchowo w Kozienicach 3 srebrne medale w biegu na wózku na dystansach: 100m 200m i 400m. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

natalia_2.jpg natalia_1.jpg
Natalia Szpura z rywalkami. Natalia Szpura
ekolog_1.jpg

I miejsce w konkursie "Siedlce w obiektywie ekologa"

W dniu 12 czerwca 2014 odbyło sie podsumowanie konkursu "Siedlce w obiektywie ekologa" zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Dokształcania Nauczycieli. Laureatkami w kategorii gimnazjum zostały dwie uczennice klasy 3c:

 • Martyna Szostek - I miejsce
 • Nicole Bojar - II miejsce
ekolog_2.jpg ekolog_3.jpg
piosenka o zdrowiu.jpg

Sukces w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu - 3 miejsce w finale wojewódzkim.

11 czerwca 2014 r. odbył się organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Siedlcach, CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej 24 Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Uczniowie naszego gimnazjum wyśpiewali III miejsce w finale wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Skup 2e, Agata Popek 3a, Daria Dobrowolska 3a, Joanna Męczyńska 3a, Joanna Rostkowska 3a, Aleksandra Myrcha 1e, Anna Pastor 1b, Piotr Leśniak 3a, Magdalena Cieloch 3a. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach. Zespół przygotowała pani Elżbieta Chachaj. Gratulacje .. brawo ..:)

 

 

zima w lesie.jpg

Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce pt: "Zima w lesie".

Uczennica Anita Popławska z kl. 2a zajęła 1 miejsce (opiekun: p. T. Kośmider), a Kamila Rolińska z kl. 1d - 2 miejsce (opiekun: A. Kamieńska - Ławecka). W konkursie brali udział uczniowie z kilkudziesięciu gimnazjów z powiatu. W dniu 10 czerwca w siedzibie Nadleśnictwa odbyło się uroczyste rozdanie nagród: dziewczęta otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe (albumy i materiały plastyczne). Gratulujemy sukcesów!

 

 

festiw twor dziec 2014_7.jpg

XIX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej SIEDLCE 2014:

Kategoria Plastyka:

II miejsce - Korneliusz Kochan z kl. 2g

Wyróżnienia: Michał Kornilak z kl. 1d ,Anita Popławska z kl. 2a

Opiekun: A. Kamieńska – Ławecka

Kategoria Piosenka:

II miejsce - Zespół wokalny Trójka: Agnieszka Skup z kl. 2e, Martyna Szostek z kl. 3c, Daria Dobrowolska z kl. 3a

Opiekun: E. Chachaj

Kategoria Taniec Nowoczesny:

II miejsce - Zespół Cheerleaders 11 os.

Opiekun: M. Pawlak

Kategoria Teatr:

I miejsce – Teatr Lunatyk spektakl „Romeo i Julia” 16 os.

Opiekun: D. Gajewska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

festiw twor dziec 2014_1.jpg festiw twor dziec 2014_2.jpg festiw twor dziec 2014_3.jpg
festiw twor dziec 2014_4.jpg festiw twor dziec 2014_5.jpg festiw twor dziec 2014_6.jpg
festiw twor dziec 2014_8.jpg festiw twor dziec 2014_9.jpg  
foto tecza_2.jpg

Ogólnopolski Konkurs TĘCZA FOTO

Uczeń naszej szkoły: Jan Mateńko z klasy 2g zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie TĘCZA FOTO. Wyróżnienia uzyskali: Nicole Bojar z kl. 3c oraz Michał Radkowski z kl. 2g.
Uczniów do konkursu przygotował p. J. Grudziński.
Szkolny koordynator konkursu: p. A. Kamieńska – Ławecka.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Dyplom Piosenka o Zdrowiu.jpg

Festiwal Piosenki o Zdrowiu - 1 miejsce w kategorii gimnazjów

9 maja 2014 r. odbył się organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Siedlcach, CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej 24 Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Uczniowie naszego gimnazjum wyśpiewali I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego. Zespół przygotowała pani Elżbieta Chachaj. Gratulacje :)

 

 

 

 

 

 

XXVI Turniej szachowowy z okazji święta Konstytucji 3 Maja.jpg

XXVI Turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja – sukces naszych szachistów!

03.05.2014 roku w naszym gimnazjum odbył się XXVI Turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z koła szachowego, którego opiekunem jest p. Michał Hryciuk. Turniej zakończył się dużym sukcesem! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych dwoje naszych uczniów wywalczyło miejsca na podium - II miejsce zajął Damian Niedziółka, a III miejsce Joanna Męczyńska. Tuż za podium uplasowali się na IV miejscu ex aequo Karolina Stępnik i Gabriel Rosastolato.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkursy 2014

FINALISCI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO 

KONKURS CHEMICZNY - Szabłowski Maciej 3a   FINALISTA 

KONKURS MATEMATYCZNY - Głuszczak Weronika 3b  FINALISTKA

KONKURS JĘZ. ANGIELSKIEGO - Pawlonka Tadeusz 3d   FINALISTA 

KONKURS POLONISTYCZNY - Szabłowski Maciej 3a FINALISTA 

KONKURS GEOGRAFICZNY - Szabłowski Michał 3a FINALISTA (2a 2013) 

 

Ogólnopolski Konkursu Matematyczny Olimpus sesja zimowa:

1. Weronika Głuszczak - tytuł laureata  

2. Damian Niedziółka - tytuł laureata  

 

dyplomdy.JPG

IV Dyktando Siedleckie I miejsce dla PG 3

W dniu 8 kwietnia 2014 roku  odbyła się edycja IV Dyktanda Siedleckiego dla uczniów siedleckich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie :
Julian Maciejewski - kl. II g
Kinga Kruk - kl. III d
Wiktoria Rozbicka - kl. II c

W środę 15 kwietnia 2014 roku  w LO nr 2 w Siedlcach miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Wyniki indywidualne:
II miejsce indywidualnie - Julian Maciejewski,
III miejsce indywidualnie - Kinga Kruk.

Wyniki drużynowe:
I miejsce zespołowo  - Publiczne Gimnazjum nr 3.  Brawo "Trója".
Serdeczne gratulacje! Dorota Gajewska.

cheerleaderki_2014_9.JPG

Cheerleaderki górą!

Miło nam poinformować, że 25 marca nasze dziewczyny: Olga Wojewódzka, Olga Koncerewicz, Karolina Kasprzykowska, Dominika Sznajder, Aleksandra Kłusek, Aleksandra Rechnio, Wiktoria Uziębło, Olivia Szeksztełło, Paulina Jeronim i Anna Wojciechowska zajęły III miejsce w XII Festiwalu Szkolnych Zespołów Cheerleaders w kat. Gimnazja organizowanym przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Mimo sporej konkurencji dziewczyn nie zjadła trema, wręcz przeciwnie dały z siebie wszystko i zaprezentowały się z klasą.
Zespół otrzymał okazały puchar, medale i pięknego pluszaka :). Dziewczęta udowodniły sobie i innym, że małymi krokami i wielką pracą można osiągnąć swój wymarzony cel. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. 
Trzymamy kciuki!!!!! 
Opiekun: Marta Pawlak

cheerleaderki_2014_1.JPG cheerleaderki_2014_2.JPG cheerleaderki_2014_3.JPG
cheerleaderki_2014_4.JPG cheerleaderki_2014_5.JPG cheerleaderki_2014_6.JPG
cheerleaderki_2014_7.JPG cheerleaderki_2014_8.JPG cheerleaderki_2014_9.JPG
cheerleaderki_2014_10.JPG cheerleaderki_2014_11.JPG cheerleaderki_2014_12.JPG
MOK 16.12.2013 -PG3.jpg

I miejasce w konkursie "Karta bożonarodzeniowa"

 W dniu 16 grudnia 2013r. w sali „Podlasie” MOK odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym „KARTA BOŻONARODZENIOWA”.
1 miejsce w kategorii: gimnazjum zajęła nasza uczennica Anita Popławska z klasy 2a
(opiekun – p. T. Kośmider), a praca Julii Bizowskiej z klasy 1d została wyróżniona (opiekun – A. Kamieńska – Ławecka). Uczennice dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe (artykuły papiernicze).

Gratulujemy sukcesu!

 

 

konkurs plastyczny 2013 mok karta 002.jpg konkurs plastyczny 2013 mok karta 004.jpg konkurs plastyczny 2013 mok karta 006.jpg konkurs plastyczny 2013 mok karta 009.jpg
konkursy plastyczne 2013 026.jpg

II miejsce Anity Popławskiej w konkursie „Alkohol – Świat zatopionych Marzeń”

W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji: „Alkohol – Świat zatopionych Marzeń” nasza uczennica Anita Popławska z klasy 2 a zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Prace 17 uczniów z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursie, można obejrzeć na stronie: www.kwp.radom.pl

 

dyplom Popławska.jpg konkurs plastyczny 2013 komenda policji 001.jpg konkurs plastyczny 2013 komenda policji 011.jpg konkurs plastyczny 2013 komenda policji 006.jpg
XXVturniejszachowy_2.jpg

III miejsce Damiana Niedziółki w XXV Turnieju Szachowym z okazji Święta Niepodległości

09.11.2013 roku w naszym gimnazjum odbył się XXV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Jest to najstarsza tego typu impreza w mieście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z koła szachowego: Zielińska Maria, Osłowska Klaudia, Męczyńska Joanna, Niedziółka Damian, Rosastolato Gabriel, Radkowski Michał, Wiącek Aleksander. Ich opiekunem był p. Michał Hryciuk. Turniej zakończył się sukcesem! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych III miejsce zajął Damian Niedziółka. Pozostali uczniowie spisali się równie dobrze zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dyplom Radkowski.jpg

Michał Radkowski nagrodzony w konkursie plastycznym „Niepodległość”

W Muzeum Regionalnym w Siedlcach w dniu 12 XI 2013 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Niepodległość” w ramach X EDYCJI DNI NIEPODLEGŁEJ, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów.
Nagrodzono ucznia naszej szkoły: Michała Radkowskiego z klasy 2g.
W konkursie uczestniczyli uczniowie: Natalia Popis z klasy 1f, Karolina Kaliszuk z klasy 3b, Kasper Widelski z kl. 3f, Kacper Kowalski z kl. 2c oraz Michał Radkowski z kl.2 g.
Do konkursu przygotowali uczniów: p. Agnieszka Kamieńska – Ławecka i p. Tadeusz Kośmider.
Gratulujemy zwycięzcy oraz uczestnikom!

konkursy plastyczne 2013 046.jpg konkursy plastyczne 2013 089.jpg
Uczestnicy konkursu Nagrodzona praca
testhist.JPG

II Siedlecki Test Historyczny

Reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i Stowarzyszenie „Żółkiewszczacy”  Siedleckim Teście Historycznym, którego tematem była  „Walka Polaków o niepodległość w latach 1914 – 1956”. Drużyna zajęła 2 miejsce. Indywidualnie Michał Szabłowski zajął ex aequo 1 miejsce. Zwycięscy otrzymali piękny puchar, dyplomy i nagrody. Gratulujemy, wielkie brawa.

 

np4.JPG

Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce - I i II stopnia.
 8 października 2013 r. odbyło się  w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury uroczyste wręczenie stypendiów pierwszego stopnia przyznanych przez  Prezydenta Miasta Siedlce.  Stypendium pierwszego stopnia za wysokie wyniki w dziedzinie nauki, konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu krajowym bądź międzynarodowym otrzymało także 7 uczniów naszego gimnazjum:

 1. Paweł Bakalarski,
 2. Weronika Głuszczak,
 3. Aleksandra Anna Kłusek,
 4. Olga Koncerewicz,
 5. Michał Kowieski,
 6. Robert Lipiński,
 7. Oliwia Harke.

oraz stypendia II stopnia otrzymało 32 uczniów:

Nicole Bojar, Maciej Bułakowski, Daria Dobrowolska, Marcin Dyńka, Karolina Kaliszuk, Tomasz Kobojek, Milena Kopeć, Karolina Kościuszko, Maciej Kowalczyk, Agnieszka Lewoniec, Kinga Ługowska, Izabela Maciejewska, Adrianna Medak, Joanna Męczyńska, Bartosz Michałowski, Magdalena Miłobędzka, Damian Niedziółka, Magdalena Onyszczuk, Wioletta Agnieszka Pasik, Jakub Patoleta, Agata Popek, Anna Przewoźniczuk, Joanna Rostkowska, Agnieszka Skup, Weronika Sołowińska, Daniel Suchodolski, Izabela Suplewska, Maciej Szabłowski, Michał Szabłowski, Magdalena Szyszkowska, Jakub Żuk.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/13

statuetki.jpg

Sukcesynaszych uczniów na XVIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2013

Zdobyliśmy 4 statuetki:

 • 1 miejsce w kategorii: teatr - opiekun p. D. Gajewska
 • 2 miejsce w kategorii: muzyka - opiekun p. E. Chachaj
 • 2 miejsce w kategorii: plastyka - opiekun p. A. Kamieńska – Ławecka
 • 3 miejsce w kategorii: taniec - opiekun p. M. Pawlak

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

III - miesjce w Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych (przedstawienie w języku obcym)

Z przyjemnością pragnę poinformować, że dnia 14.06.2013 odbył się międzyszkolny przegląd małych form teatralnych (przedstawienia w języku obcym) w którym zajęliśmy 3 miejsce. W konkursie udział wzięli:

 • kl 1d: Natalia Izdebska, Kinga Dragun, Ewelina Gil, Agnieszka Skiermunt.
 • kl 1c: Natalia Borkowska, Krzysztof Lipiński, Zuzanna Mościcka, Dominika Pióro, Wiktoria Sowa, Wiktoria Rozbicka, Patrycja Szewczyk, Karolina Wysokińska
 • kl 2a: Weronika Sołowińska, Joanna Rostkowska, Maciej Szabłowski.

Uczestnikom serdecznie dziękuję i gratuluję.

nauczyciel j. angielskiego Kinga Parol

 

 

W I Konkursie biologiczno-chemicznym

zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach 11 maja br. zwyciężyła uczennica naszego gimnazjum Magdalena Miłobędzka.

Gratulujemy sukcesu Magdzie i jej opiekunce p. Jolancie Szabłowskiej.

 

 

zdrowie_2013.JPG

 

Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu - 1 miejsce

12 kwietnia 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum zajęli 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu:

śpiew:

 • Daria Dobrowolska 2a
 • Agata Popek 2a
 • Martyna Szostek 2c

taniec:

 • Magda Szyszkowska 3a
 • Daniel Suchodolski 3c
 • Ada Medak 3e
 • Michał Urban 3c
 • Gosia Lech 3e
 • Artur Owsianko 3c

Pod kierunkiem p. Elżbiety Chachaj, Alicji Szyszkowski i Anny Jaroszyńskiej nasz zespół zajął I miejsce awansując do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki o Zdrowiu, który odbędzie się 28 maja 2013r.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

II miesjce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno - Krajoznawczym

Drużyna reprezentująca naszą szkołę na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno Krajoznawczym w składzie:

 • Lendzion Michał kl. 3c
 • Pasik Wioleta kl. 3c
 • Suchodolski Daniel kl. 3c

zajęła 2 miejsce w etapie rejonowym

Gratulujemy!

 

 

dyplomkrólówka 2013.jpg

 

I miesjce w V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki "Królówka 2013"

Dnia 5 kwietnia odbył się V Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Królówka 2013".

Uczennica kl. 1e Agnieszka Skup zajęła I miejsce.

Serdeczne gratulacje!

 

 

 

 

 

 

Sukces naszych uczniów z języka niemieckiego

W sobotę, dn. 09.03. 2013r. 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale XI Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej "Loreley".

W rywalizacjach wzięło udział 47 uczestników.

Nasi uczniowie po raz kolejny znaleźli się na podium. 2. miejsce zajęła Joanna Męczyńska - 2a (opiekun p.A.Matłacz) 3. m-ce zajął Maciej Szabłowski (opiekun p. Magda Aleksiuk - Głuszczak). Nasze gimnazjum reprezentowały również Agata Popek, Daria Dobrowolska i Weronika Sołowińska z kl. 2a, które również bardzo pięknie zaprezentwowały swoje umiejętności językowe i artystyczne.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

I miejsce Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Szkolny teatr " Lunatyk" zajął 1 miejsce w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanym przez MOK w Siedlcach. Skład grupy: Anna Przewoźniczuk, Marcin Dyńka, Alicja Artych, Aleksander Augustyniak,Piotr Borkowski, Aneta Litwińska, Kinga Ługowska, Jakub Patoleta, Jakub Skup, Jakub Żuk, Maciej Szabłowski, Zuzanna Sałamacha, Jagoda Czajkowska. Opiekun grupy p. Dorota Gajewska.


Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

dyplom.jpg

 

I miejsce dla naszej Agnieszki

26 kwietnia 2013 roku w sali Widowiskowej "Podlasie" odbył się III Siedlecki Konkurs Piosenki Golspel w języku angielskim. Nasza uczennica Agnieszka Skup zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy!! 

 

 

 

 

dyktando.jpg

 

III Siedleckie Dyktando - I miejsce indywidualnie

19 kwietnia uczniowie siedleckich szkół mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Nasze gimnazjum reprezentowały trzy osoby wyłonione w eliminacjach szkolnych: Julian Maciejewski - uczeń kl.1g, Karolina Kaliszuk - uczennica kl. 2b i Aleksandra Czerniakowska - uczennica kl. 3h.

Uroczyste ogłoszenie wyników Trzeciego Dyktanda Siedleckiego odbyło się 25 kwietnia w PG nr 2.

W kategorii szkół gimnazjalnych nasza szkoła zajęła drugie miejsce, natomiast indywidualnie zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobył Julian Maciejewski.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

dyktando_2013_1.jpg dyktando_2013_4.jpg
dyktando_2013_2.jpg dyktando_2013_3.jpg
dyktando2013_5.JPG dyktando2013_6.JPG
dyktando_2013.jpg  

 

TRÓJKA -  miejscem odkrywania talentów

Przyznano Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce za I semestr roku szkolnego 2013/ 2013.

Z dumą informujemy, że 12 uczniów naszego Gimnazjum otrzymało stypendium II stopnia przyznawane przez Prezydenta Miasta Siedlce dla młodzieży mogącej poszczycić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi, sportowymi na szczeblu krajowym.

Gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom wspierającym młodych ludzi w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.  

Stypendyści:

 • Augustyniak Aleksander 3a
 • Borkowska Natalia 1c
 • Lewoniec Agnieszka 3h
 • Lipiński Robert 3g
 • Męczyńska Joanna 2a
 • Miłobędzka Magdalena 3f
 • Popek Agata 2a
 • Skup Agnieszka 1e
 • Suchodolski Daniel 3c
 • Szabłowski Michał 2a
 • Szymaniuk Adrianna 2a
 • Żuk Jakub 3a

 

 

 

 

TRÓJKA -  miejscem odkrywania talentów

Przyznano Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce za I semestr roku szkolnego 2013/ 2013.

Z dumą informujemy, że 12 uczniów naszego Gimnazjum otrzymało stypendium II stopnia przyznawane przez Prezydenta Miasta Siedlce dla młodzieży mogącej poszczycić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi, sportowymi na szczeblu krajowym.

Gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom wspierającym młodych ludzi w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.  

Stypendyści:

 • Augustyniak Aleksander 3a
 • Borkowska Natalia 1c
 • Lewoniec Agnieszka 3h
 • Lipiński Robert 3g
 • Męczyńska Joanna 2a
 • Miłobędzka Magdalena 3f
 • Popek Agata 2a
 • Skup Agnieszka 1e
 • Suchodolski Daniel 3c
 • Szabłowski Michał 2a
 • Szymaniuk Adrianna 2a
 • Żuk Jakub 3a

 

 

 

 

Wyniki Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych Etap Wojewódzki

Z ogromna radościa i dumą informujemy ze uczniowie naszego gimnazjum dzieki swojej pracy, pasji przystapili do etapu wojewodzkiego konkursów pzredmiotowych.

 • Robert Lipiński z klasy 3 g został laureatem konkursu geograficznego oraz historycznego.
 • Michał Szabłowski z klasy 2 a został finalistą konkursu geograficznego.
 • Magdalena Miłobędzka z klasy 3f została finalistką konkursu chemicznego.

Na wyróżnienie zasługuje także Tomasz Kobojek z klasy 3 e który także przystapił do konkursu chemicznego i zmierzył się z najlepszymi młodymi chemikami w województwie.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom i zyczymy dalszych sukcesów.

 

 

 

1c laureatem konkursu "Jeżdżę bezpiecznie"!!!

Uczniowie klasy 1c z wychowawcą p. M. Księżopolską zostali laureatami konkursu organizowanego przez Tygodnik Siedlecki i Ośrodek Ruchu Drogowego WORD pt. "Jeżdżę bezpiecznie". Jako nagrodę otrzymali radiomagnetofon.

Serdecznie gratulujemy.

 

  

prus.JPG

 

"Świat Prusa pędzlem malowany" 

W dniu 30 listopada 2012 r.w ZS nr 2 w Siedlcach odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „Świat Prusa pędzlem malowany”. Nasza uczennica: Milena Kopeć z klasy 3b uzyskała 3 miejsce. Pracę wykonała pod kierunkiem p. Agnieszki Kamieńskiej – Ławeckiej. Konkurs zorganizowało Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

 

 

turniejszachowy_5.jpg

X Międzynarodowy Turniej Szachowy „Równych Szans”

13-14.10.2012 roku w Zespole Szkół nr 2 w Siedlcach odbył się X Międzynarodowy Turniej Szachowy „Równych Szans” pod patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce w ramach obchodów Dnia Papieskiego 2012. Turniej zakończył się dużym sukcesem! W klasyfikacji szkół gimnazjalnych dwoje naszych uczniów wywalczyło miejsca na podium. W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła Martyna Plichta. Natomiast w kategorii chłopców II miejsce zajął Robert Lipiński.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Czytaj dalej ...

 

 

DSC_5431.JPG

Mamy Mistrza Polski Młodzików w Strzelectwie!

W dniach 27-30 IX 2012 w Bydgoszczy  odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w w Strzelectiwe. Reperezentant naszej szkoły Maciej Nadstawny został Mistrzem Polski  w konkurencji Kpn 30 - młodzicy. 

Serdecznie gratulujemy!

 Czytaj dalej... 

 

 

TRÓJKA -  miejscem odkrywania talentów

Przyznano Stypendia prezydenta Miasta Siedlce za II semestr roku szkolnego 20011/ 2012.

W gronie stypendystów znaleźli się uczniowie, którzy mogą poszczycić się sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi na szczeblu krajowym.

Laureatami stypenduim II stopnia zostali:

 1.  Augustyniak Aleksander klasa III a
 2. Bojar Nicole klasa II c
 3. Dyńka Marcin klasa III h
 4. Lewoniec Agnieszka klasa III h
 5. Lipiński Robert klasa III g
 6. Medak Adrianna klasa III e
 7. Męczyńska Joanna klasa II a
 8. Miłobędzka Magdalena klasa III f
 9. Ponikowska Monika klasa III e
 10. Przewoźniczuk Anna klasa III h
 11. Sołowinska Weronika klasa II a
 12. Suchodolski Daniel klasa klas a III c
 13. Szostek Martyna klasa IIc
 14. Szymaniuk Adrianna klasa II a
 15. Szyszkowska Magdalena klasa III a
 16. Wojewódzka Olga klasa II g

Wśród stypendystów są również nasi tegoroczni absolwenci:

 • Aleksandra Barej,
 • Anna Mularzuk,
 • Agata Ambroziak,
 • Justyna Wilbik,
 • Bartosz Matwiejczuk,
 • Paulina Kamińska,
 • Barbara Bukatczuk,
 • Natalia Lewczuk,
 • Katarzyna Okninska,
 • Anna Krupa

W gronie wyróżnionych uczniów znaleźli się także nasi nowi uczniowie z klas I

 • Kościuszko Karolina klasa I a
 • Maciejewski Julian klasa I g
 • Niedźwiecki Radoslaw klasa I g
 • Rozbicka Wiktoria klasa I c
 • Szcześniak Grzegorz klasa I g
 • Sznajder Dominika klasa 1f

Absolwentom życzymy dalszej tak owocnej pracy nad własnym rozwojem!

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy, a uczniom klas I życzymy, aby pobyt w naszej szkole był dla Was dalszym źródłem sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy, rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/12

Teatr

Sukces Grupy teatralnej prowadzonej przez p. Dorotę Gajewską.
I miejsce - w kategorii „Teatr -  Gimnazja”  ... Brawo.

18 maja zespół teatralny LUNATYK wziął udział w przeglądzie teatrów organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury  w ramach Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.         Wystąpiliśmy z przedstawieniem pt.: „ MARZENIE” , do którego scenariusz napisał Artur Przewoźniczuk. Spektakl opowiada o marzeniach nastolatków, ich trudnych, czasem nieodpowiedzialnych decyzjach, które mogą mieć niekiedy tragiczny finał. Ciekawy temat przedstawienia, oprawa muzyczna, a przede wszystkim przekonująca gra młodych adeptów sztuki aktorskiej złożyły się na sukces zespołu.

taniec3.JPG

Taniec - I miejsca szkolnych zespołów

28 kwietnia 2012r. w Borkach Wyrkach odbył się powiatowy przegląd zespołów tanecznych. Oba zespoły taneczne z naszej szkoły zostały nagrodzone pierwszymi miejscami.
Zespół tańca towarzyskiego prowadzony przez panią Annę Jaroszyńską zaprezentował walca wiedeńskiego. Przepiękny układ i barwne stroje zachwyciły sędziów. Zespół został nagodzony I miejscem w kategorii taniec towarzyski.
Zespół prowadzony przez panią Martę Pawlak również otrzymał I miejsce w kategorii cheerleaders. Gratulujemy.

 

maska6.JPG maska3.JPG maska1.JPG
taniec.png

Konkurs Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”

17 marca 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym Konkursie Recytacji Poezji oraz Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley” Dwie uczennice naszej szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca!!!

sukces1.jpg sukces3.jpg

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

II Dyktando Siedleckie

W poniedziałek 2 kwietnia odbyło się II Dyktando Siedleckie. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach uzyskali Drużynowo – tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii.

dykt 2.JPG

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

II Dyktando Siedleckie

W poniedziałek 2 kwietnia odbyło się II Dyktando Siedleckie. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach uzyskali Drużynowo – tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii.

dykt 2.JPG

MARZEC

29 marca z rąk prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego ośmiu uczniów naszego Gimnazjum odebrało stypendia motywacyjne. W tym gronie znaleźli się uczniowie , którzy mogą poszczycić się sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce zostało ustanowione w celu wspierania uczniów zdolnych, którzy mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi na szczeblu regionalnym, wojewódzkim (stypendium II stopnia) oraz ponadwojewódzkim bądź międzynarodowym (stypendium I stopnia).

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 29 marca w Urzędzie Miasta. Wzięli w niej udział stypendyści, ich rodzice, dyrektorzy i pedagodzy z siedleckich szkół. Władze miasta reprezentowane były przez prezydenta Wojciecha Kudelskiego, jego zastępców – Annę Sochacką i Jarosława Głowackiego, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Lecha Poducha oraz naczelnika Wydziału Edukacji Sławomira Kurpiewskiego, który poprowadził uroczystość wręczenia stypendiów.

Stypendium I stopnia otrzymała

 • Anna Mularzuk  kl. III e
Laureatami stypendiów II stopnia zostali:
 • Agata Ambroziak kl. III d
 • Aleksandra Barej kl III d
 • Barbara Bukatczuk kl. III a
 • Monika Chibowska kl III d
 • Robert Lipiński kl. II g
 • Magdalena Miłobędzka kl II f
 • Justyna Wilbik kl. III d
Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
 
26 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Jak wyglądało Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie" ogłoszony przez katechetów gimnazjum p. Anetę Sobierajską oraz p. Marię Bujak
Oto laureaci:
1 miejsce - Marcin Czarnecki z klasy 3f
2 miejsce - Magdalena Miłobędzka z klasy 2f
3 miejsce - Sylwia Krasnodębska z klasy 1c
4 miejsce - Aleksandra Jania z klasy 1c
5 miejsce - Marlena Stołkowska z klasy 1f
Gratulujemy :)
 
20 marca odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej poświęconej św. Maksymilianowi Marii Kolbe.
Do tego finału z diecezji siedleckiej zakwalifikowano trzech uczniów. Jednym z nich był uczeń klasy 2g Robert Lipiński. W finale zajął pierwsze miejsce i w nagrodę otrzymał laptop.
Zobacz galerię na stronie http://www.olimpiada.franciszkanie.pl/

 
 
Dnia 6 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Miedzy wierszami”
Wzięli w nich udział:
 • Weronika Sołowińska Ia
 • Joanna Meczyńska Ia
 • Daria Dobrowolska Ia
 • Maciej Bułakowski Ib
 • Olga Koncerewicz If
 • Marlena Stołkowska I f
 • Barbara Bukatczuk III a
 • Paulina Leśniak III f
 • Eryk Kmiecik III f
Komisja Konkursowa w składzie p. D.Gajewska, p.E .Goś, p. E. Burska wyłoniła najlepszych recytatorów, którzy zakwalifikowali się do Eliminacji Miejskich:
 • Weronika Sołowińska Ia
 • Joanna Męczyńska Ia
 • Maciej Bułakowski Ib
Co prawda nasi uczniowie nie zdobyli nagradzanych miejsc ale zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, a ich występy zostały zauważone przez członków Komisji Konkursowej.

LUTY

Dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w kuratoryjnym wojewódzkim konkursie geograficznym. Magdalena Miłobędzka z klasy II f została finalistką, a Robert Lipiński z klasy II g uzyskał wymagane 80% punktów i został laureatem konkursu. Gratulujemy uczniom i opiekunom p. Annie Kalickiej i p. Markowi Madziarowi.

 

Drużyna harcerska PDHS 106 Błękitna Szóstka działająca w naszym gimnazjum w składzie:

 • Magda Miłobędzka, Klaudia Chaberska, Szymon Ciok z klasy II f,
 • Gabrysia Rosa z klasy III b,
 • Marysia Zielińska, Asia Zielińska, Patryk Kadłubek z klasy Id,
 • Patrycja Jabłonowska z klasy I c

wraz z druhnami Anną Miłobędzką i Małgorzatą Jakubowską wywalczyła I miejsce dla najlepiej kibicującej drużyny na Olimpiadzie Sportowej Drużyn Hufca ZHP „Podlasie”. Kibicujemy Wam w osiąganiu kolejnych sukcesów!

 

W szkolnym konkursie szachowym I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Joanna Męczyńska z klasy Ia. Organizatorem i opiekunem konkursu był p. Michał Hryciuk. Gratulujemy i życzymy Asi dalszych sukcesów.

 

Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie w narciarstwie biegowym. W sztafecie wystartowali:

 • Jakub Majewski, Maciejewski - Murawski Jan, Kamil Wiater z klasy 3e
 • Ernest Kruk i Kacper pasik z klasy I e
 • Piotr Grzebisz z klasy II h
 • Aleksander Augustyniak z klasy II a.

Gratulujemy chłopcom i opiekunom p. Arkadiuszowi Nowosielskiemu i p. Andrzejowi Matwiejczukowi

 

W powiatowych mistrzostwach w siatkówce chłopców nasi uczniowie zajęli co prawda dopiero IV miejsce, ale ulegli minimalną liczbą punktów zawodnikom z klas sportowych skład reprezentacji szkoły:

 • Jamiołkowski Mateusz klasa 3e,
 • Michalak Kamil Matwiejczuk Bartosz klasa 3d,
 • WnorowskiSebastian klasa 2g,
 • Jastrzębski Łukasz, Komar Tomasz,, Paweł Zając, Kopeć Czarek z klasy 3g,
 • Lipiński Konrad z klasy 3b.

Opiekunem grupy jest p. Paweł Michalak

 

Uczeń klasy I g Patryk Antolik uzyskał tytuł najlepszego zawodnika w Turnieju Rugby Tag. Patryk reprezentował drużynę PG 3 Nosorożce. Gratulujemy!

 

Ogromną radość sprawiła nam uczennica klasy III f Natalia Chacińska. Z rąk Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego, otrzymała Statuetkę „Nadzieja sportowa” za swoje liczne osiągnięcia w lekkoatletyce. Jesteśmy dumni i życzymy Natalii dalszych sukcesów.

Nasi uczniowie to nasza chluba. A w I semestrze możemy pochwalić się następującymi ich osiągnięciami:

 • Kuratoryjny konkurs geograficzny do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
  • Magdalena Miłobędzka z klasy 2f
  • Robert Lipiński z klasy 2g
 • Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistówdo drugiego etapu zakwalifikowała się:
  • Magdalena Miłobędzka z klasy 2f
 • Ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie MULTITEST HISTORIA 2011
  • II miejsce Robert Lipiński z klasy 2g
 • Konkurs recytatorski  "Słowo – Dar i Tajemnica”  do eliminacji miejskich zakwalifikowały się:
  • Aleksandra Rechnio z klasy Ig
  • Paulina Kamińska z klasy III a
 • Konkurs plastyczny pt: „Głodne dzieci są obok nas”
  • I miejsce Marcin Dyńka z klasy II b.
 • Ogólnopolski Konkurs plastyczny pt : „Chagall – na jawie i we śnie”
  • wyróżnienie - Natalia Mierzejewska z klasy IIg
 • Konkurs plastyczny „ Leśni soliści” zorganizowany przez UPH w Siedlcach
  • wyróżnienie Justyna Wilbik z klasy III d
 • Konkurs „Funkcje lasu”
  • III miejsce Patrycja Korzenecka z klasy II c
 • Bieg Niepodległości
  • I miejsce w szkole Trandziuk Marcin z klasy II c
  • III miejsce w szkole Kłopotowska Paulina z klasy II c
  • Publiczne Gimnazjum nr 3 w Siedlcach zajęło 1 miejsce w kategorii dziewcząt i 1 miejsce w kategorii chłopców
 • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
  •  złoty medal i tytuł Mistrza Polski w skoku w dal zdobyła uczennica klasy III f Natalia Chacińska
 • Konkurs strzelecki
  • mistrzostwo Powiatu zdobyli:
   • Maciej Nadstawny klasa IIe,
   • Bakalarski Paweł klasa II e,
   • Piotr Zacharczuk klasa I f

Najlepiej czytająca klasa to Ig , gdzie średnia ilość przeczytanych książek wyniosła 10,7. Drugie miejsce zajęła klasa Ic, a trzecie Ia. Indywidualnie najwięcej książek przeczytała Olga Wojewódzka – uczennica klasy Ig

Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce

klasa 1 a
 • Męczyńska Joanna 5,40 zachowanie wzorowe
 • Popek Agata 5, 27 zachowanie wzorowe
 • Szymaniuk Adrianna 5, 13 zachowanie bardzo dobre
 • Szabłowski Maciej 5,07 zachowanie bardzo dobre
 • Cieloch Magdalena 5,00 zachowanie wzorowe
 • Rostkowska Joanna 5,00 zachowanie wzorowe
 • Sałamacha Zuzanna 5,00 zachowanie bardzo dobre
 • Sołowińska Weronika 5,00 zachowanie bardzo dobre
 • Szabłowski Michał 4,93 zachowanie bardzo dobre
 • Marchel Anna 4,80 zachowanie dobre
klasa 1b
 • Głuszczak Weronika 5,20 zachowanie wzorowe
 • Bułakowski Maciej 5,07 zachowanie bardzo dobre
 • Kaliszuk Karolina 4,93 zachowanie wzorowe
 • Suplewska Izabela 4,93 zachowanie wzorowe
 • Janowska Magda 4,79 zachowanie wzorowe
klasa 1c
 • Niedziółka Damian 5,20 zachowanie wzorowe
 • Bojar Nicole 5,07 zachowanie wzorowe
 • Onyszczuk Magdalena 5,07 zachowanie wzorowe
 • Kowalczyk Maciej 5,00 zachowanie wzorowe
 • Maciejewska Izabela 5,00 zachowanie wzorowe
klasa 1d
 • Tadeusz Pawlonka 5,00 zachowanie wzorowe
 • Klaudia Gozdek 4,80 zachowanie wzorowe
 • Kinga Kruk 4,80 zachowanie wzorowe
 • Bartosz Michałowski 4,80 zachowanie wzorowe
 • Krzysztof Kalata 4,80 zachowanie wzorowe
klasa 1g
 • Dominika Królikowska 5,00 zachowanie bardzo dobre
 • Olga Wojewódzka 4,87 zachowanie bardzo dobre
klasa 2a
 • Aleksander Augustyniak 5,20 zachowanie wzorowe
 • Jakub Patoleta 5,13 zachowanie wzorowe
 • Kinga Ługowska 5,07 zachowanie wzorowe
 • Magdalena Szyszkowska 5,00 zachowanie wzorowe
 • Piotr Borkowski 4,87 zachowanie bardzo dobre
klasa 2c
 • Daniel Suchodolski 4,93 zachowanie bardzo dobre
klasa 2e
 • Kobojek Tomasz 4,80 zachowanie dobre
klasa 2f
 • Magdalena Miłobędzka 5,20 zachowanie wzorowe
 • Michał Dziewulski 5,07 zachowanie bardzo dobre
 • Jędrzej Wyczółkowski 4,87 zachowanie wzorowe
klasa 2g
 • Lipiński Robert 5,33 zachowanie wzorowe
klasa 3a
 • Barbara Bukatczuk 5,36 zachowanie wzorowe
 • Paulina Kamińska 4,86 zachowanie bardzo dobre
 • Jakub Popek 4,86 zachowanie wzorowe
 • Jakub Świderski 4,79 zachowanie bardzo dobre
 • Natalia Kędzierska 4,86 zachowanie bardzo dobre
 • Emilia Cielma 4,85 zachowanie wzorowe
klasa 3d
 • Chibowska Monika 5,21 zachowanie wzorowe
 • Ambroziak Agata 5, 14 zachowanie wzorowe
 • Barej Aleksandra 5,07 zachowanie wzorowe
 • Wilbik Justyna 5,07 zachowanie wzorowe
 • Kobojek Patrycja 4,79 zachowanie wzorowe
 • Korniluk Maciej 4,79 zachowanie bardzo dobre
klasa 3e
 • Anna Mularzuk 5,29 zachowanie wzorowe
 • Katarzyna Oknińska 4,93 zachowanie wzorowe
 • Klaudia Perkowska 4,93 zachowanie wzorowe