gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2016/06/13

Koło plastyczne

plenermalarski_5.jpg

Międzyszkolny plener malarski.

W dniu 9 czerwca 2016 r. uczennice z koła plastycznego z kl. 1 g i 1 f pod opieką A. Kamieńskiej – Ławeckiej uczestniczyły w międzyszkolnym plenerze malarskim w Dąbrowie koło Korczewa. W ogrodzie koło dworku szlacheckiego powstały prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. W plenerze uczestniczyli uczniowie z PG 1, PG 3, SP 9 i SP 10. Spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko.

plenermalarski_1.jpg plenermalarski_2.jpg plenermalarski_3.jpg plenermalarski_4.jpg
kiermasz.JPG

Kiermasz wielkanocny

W dniu 11 marca w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny koła plastycznego. Uczennice z klasy 1g pod kierunkiem p. A. Kamieńskiej – Ławeckiej przygotowały: karty wielkanocne, szpice z jajkami, kurczakami i barankami, kurczaki oraz ciastka kruche dekorowane. Kiermasz cieszył sie dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

kiermasz_1.jpg

Kiermasz koła plastycznego

W dniu 11 grudnia koło plastyczne zorganizowało świąteczny kiermasz, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Uczennice z klasy 1g – Kinga Stępnik, Julka Świerczewska, Natalka Swinarska i Patrycja Borkowska podczas zajęć koła plastycznego przygotowały karty świąteczne, choinki z papieru w technice origami oraz ręczne dekorowane pierniczki.

kiermasz_2015_1.jpg

Świąteczne przygotowania

W listopadzie i na początku grudnia 2015 r. uczennice z klasy 1g podczas zajęć koła plastycznego przygotowały choinki origami, karty świąteczne oraz dekorowały pierniczki na szkolny kiermasz.

Koło plastyczne

W październiku 2015 r. na zajęciach koła plastycznego dziewczęta z klasy 1 g wykonywały biżuterię z modeliny techniką millefiori.

  

Uczniowie PG 3 przygotowują się do konkursów plastycznych, w których bardzo często zdobywają czołowe miejsca, m.in. konkursy zorganizowane przez Muzeum Regionalne w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury oraz Nadleśnictwo Siedlce.

  

W czerwcu 2015 r. uczniowie brali udział w Festiwalu Kultury w Chodowie, gdzie w malowaniu na żywo zajęli 1 i 2 miejsce.

 

W roku szkolnym 2014/2015 uczennice z klas 1 i 2 brały udział w międzyszkolnym projekcie o patronach szkół, gdzie uzyskały wyróżnienie. Prace wykonały podczas zajęć koła plastycznego.

  

Co roku młodzież PG 3 przygotowuje się do rejonowego konkursu plastycznego organizowanego przez Muzeum Regionalne w Siedlcach.

   

Każdego roku uczniowie przygotowują okolicznościowe karty świąteczne oraz wielkanocne.

 

origami_4.JPG

Warsztaty ORIGAMI

W dniu 10 listopada gościliśmy w szkole dzieci, młodzież i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół na Litwie. Dzieci z zespołu ludowego “Jutrzenka” z Niemenczyna uczestniczyły w warsztatach ORIGAMI zorganizowanych przez A. Kamieńska – Ławecką wspólnie z uczennicami z kl. 2a – Paulą i Blanką Król.

origami_1.JPG origami_2.JPG origami_3.JPG
origami_4.JPG origami_5.JPG origami_6.JPG
origami_7.JPG origami_8.JPG  

We wrześniu 2014, podczas zajęć koła plastycznego uczennice z klas 1 i 2 wykonały biżuterię z modeliny techniką “Millefiori”. Powstały ciekawe kolczyki, bransoletki i zawieszki.

plastyczne_1.JPG plastyczne_2.JPG plastyczne_3.JPG
plastyczne_4.JPG plastyczne_5.JPG plastyczne_6.JPG
plastyczne_7.JPG plastyczne_8.JPG plastyczne_9.JPG
plastyczne_10.JPG plastyczne_11.JPG  

Prace uczniów naszej szkoły wykonane na konkurs plastyczny MOK.

Zdjęcie wykonał uczestnik zajęć artystycznych z fotografii.

jajka2_1.JPG jajka2_2.JPG jajka2_3.JPG
jajka2_4.JPG jajka2_5.JPG jajka2_6.JPG
jajka2_7.JPG jajka2_8.JPG jajka2_9.JPG