gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2015/10/26

Koło Rękodzieła

Koło robótek ręcznych

rekodzielo.gif

Zajęcia Koła Design odbywają się w poniedziałki w godzinach 14:20-15:10
Na zajęciach uczymy się filcowania, ale też szyjemy na maszynie maskotki, woreczki gimnastyczne i pacynki. Zrobimy ozdoby choinkowe i drobne prezenty pod choinkę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć swoje talenty rękodzielnicze oraz tych którzy chcą dopiero odkryć je w sobie w poniedziałki do salki rehabilitacyjnej.

Ewa Wasążnik

 

Ciekawa budowla w salce rehabilitacyjnej

Salka rehabilitacyjna, która jest zawsze pełna ciekawych zajęć może poszczycić się bardzo interesującą budowlą. Dziewczęta z klasy 3g - Justyna Rechnio i Dominika Królikowska zbudowały z deseczek wieżę, którą można obejrzeć na zdjęciach.

Gratulujemy dziewczętom inwencji twórczej oraz czekamy na inne pomysły.

 

budowla Justyny i Dominiki.jpg Justyna i Dominika - konstruktorki budowli.jpg
Budowla Justyny i Dominiki Justyna i Dominika - konstruktorki budowli

Upcykling

upcykling_1.JPG

 

 

Upcykling , czyli powtórne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy jest popularne na świecie. Warto zmienić swój styl życia na bardziej świadomy i poprzez własną pomysłowość ograniczyć rosnące w naszych domach sterty niepotrzebnych rzeczy.
W imieniu osób uczęszczających na Koło Rękodzieła zapraszam całą społeczność szkolną do wspólnego twórczego działania. Zanim wyrzucimy do kosza rzeczy, które wydają się nam nieprzydatne warto uruchomić wyobraźnię. Krótka relacja fotograficzna z tworzenia relaksacyjnego siedziska. 

Pufa z "odzysku" - praca wspólna uczniów, rodziców i pracowników PG3.

Sznurek z koszulek wytworzyli:

 • Czapski Łukasz
 • Klewek Daniel
 • Kościukiewicz Patryk
 • Stempnik Bartek
 • Sysik Kuba
 • Pani Ania

Szydełkiem dziergali pufę:

 • Świerczewska Julia
 • Bąk Karolina
 • Kowalski Kacper
 • Czapski Łukaz

oraz Panie:

 • Ania Budzyńska
 • Ala Szyszkowska
 • Aldona Rosa
 • Ania Miłobędzka
 • Maria Pachura
 • Jadwiga Ufnal

oraz pomysłodawczyni upcyklingowego zamieszania pani Ewa Wasążnik.

 

rekodzielo_pufa_2013_1.JPG rekodzielo_pufa_2013_2.JPG rekodzielo_pufa_2013_3.JPG
rekodzielo_pufa_2013_4.JPG rekodzielo_pufa_2013_5.JPG rekodzielo_pufa_2013_9.JPG
rekodzielo_pufa_2013_6.JPG rekodzielo_pufa_2013_7.JPG rekodzielo_pufa_2013_8.JPG
pufa_1.JPG pufa_2.JPG  

Międzynarodowy Dzień Filcu już za nami.

 

W dniu 4.10.2012 obchodziliśmy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Międzynarodowy Dzień Filcu. Tematem zaproponowanym przez Międzynarodową Organizację Filcarzy był Ogień. O pomoc w opracowaniu projektu poprosiłam Natalię z klasy 3g. Natalia zgodnie z moimi sugestiami naszkicowała nam obraz w czterech częściach. Było to nie lada wyzwanie, gdyż mimo kilku lat pracy z wełną po raz pierwszy realizowałam taki projekt. W zasadzie powinnam napisać, że zrealizowali go uczniowie, pani Edyta Burska oraz mama Patrycji Pachuty pani Maria. Ja służyłam radą i pomocą. Mimo obaw o to, że poszczególne części nie będą do siebie pasowały, wszystko udało się wyśmienicie. W końcówce pracy wsparła nas autorka obrazu, która poprawiła rysy twarzy.

Oprócz obrazu uczniowie i nauczyciele tworzyli kwiaty, kulki, dredy. Chłopcom najbardziej podobała się gręplarka, którą z dużą pieczołowitością czesali wełnę i tworzyli jej nowe kolory. Mam nadzieję, że takie spotkania w przyjaznej, twórczej atmosferze uda nam się zorganizować niejednokrotnie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy projekcie. 

Ewa Wasążnik opiekun Koła Rękodzieła Artystycznego

 

Międzynarodowy Dzień Filcu już za nami.

dzien_filcu_2012_01.JPG dzien_filcu_2012_08.JPG dzien_filcu_2012_20.JPG
dzien_filcu_2012_22.JPG dzien_filcu_2012_23.JPG dzien_filcu_2012_24.JPG
dzien_filcu_2012_26.JPG dzien_filcu_2012_27.JPG dzien_filcu_2012_28.JPG
dzien_filcu_2012_14.JPG    

Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych

Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych (www.spininpublic.com) został zapoczątkowany w 2009 roku w Ameryce przez grupkę osób zajmujących się przędzeniem. Postanowili swoim hobby podzielić się z innymi ludźmi, pokazać jak można wspólnie w spędzić wolny czas. W tym roku również w naszej szkole dołączyliśmy do światowej sieci prządek. Spotkałyśmy się 15.09.2012 w świetlicy szkolnej, co prawda w małym, ale jakże sympatycznym gronie. Były dwie uczennice ze swoimi mamami oraz organizatorka pani Ewa Wasążnik. Przy różanej herbatce i domowym cieście i dźwiękach polskich przyśpiewek próbowałyśmy uprząść na wrzecionach jak najdłuższe nitki. Początki zawsze są trudne, ale złapałyśmy bakcyla i będziemy spotykały się przy innych działaniach wywodzących się z polskiej tradycji.

przedzenie_2012_1.jpg przedzenie_2012_2.jpg przedzenie_2012_3.jpg
przedzenie_2012_4.jpg przedzenie_2012_5.jpg przedzenie_2012_6.jpg