gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/12/24

Spektakl profilaktyczny „Wiem, jak żyć bezpiecznie”

spoektakl2.jpg

12 grudnia uczniowie klas 3b i 3c obejrzeli na stołówce szkolnej spektakl profilaktyczny „Wiem, jak żyć bezpiecznie” przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach. Przedstawienie powstało W ramach realizacji Rządowego programu Bezpieczna+.
Głównym celem przedsięwzięcia było pokazanie przez teatr sprzeciwu młodych ludzi wobec uzależnień, agresji i przemocy oraz uwrażliwienie odbiorców na zagrożenia związane z podejmowaniem zachowań ryzykownych. Młodzież przedstawiła historię nastolatka, który pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa zmienił się diametralnie, popadł w narkomanię, co w finale doprowadziło do tragedii.
Następnie czytane były fragmenty „Pamiętnika narkomanki” Barbary Rosiek. Dopełnieniem całości była piosenka „Do kołyski” zespołu Dżem. Występ zakończyły słowa: Musimy trafnie pokierować naszym życiem. Podążać jedną, właściwą drogą i z niej nie zbaczać. Nie szukajmy skrótów, ułatwień. Bądźmy sobą. Właściwie wykorzystajmy nasze życie, przecież mamy je tylko jedno.

p. Magdalena Chojecka

spoektakl1.jpg spoektakl3.jpg spoektakl4.jpg
spoektakl5.jpg spoektakl6.jpg spoektakl7.jpg
spoektakl8.jpg spoektakl9.jpg spoektakl10.jpg