gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Wigilia nauczycieli-22 grudnia

Wigilia Bożego Narodzenia należy do niewielu świąt kiedy spotyka się cała rodzina.
22 grudnia 2000 roku o godzinie 14.00 w szkolnej stołówce zebrała się szkolna rodzina- nauczyciele. Rada Rodziców oraz uczniowie by wspólnie spożyć wigilijny posiłek. Spotkanie rozpoczęła krótka inscenizacja przedstawiająca uwspółcześnione poszukiwania przez Józefa i Maryję spokojnego miejsca, w którym na świat mógł przyjść ich syn. Pukali do wielu domów, ale mieszkańcy zajęci własnymi problemami nie zauważyli ich.
W jednym domu pukanie zagłuszyła kolejna kłótnia małżonków, zza następnych drzwi słychać było pijacki bełkot mężczyzny i płacz kobiety. Od innego domu sprzeczka rodziców z dziećmi odstraszyła znużonych wędrowców. Pięknie oświetlona choinka w kolejnym domu zachęciła Józefa i Maryję, by jeszcze raz zapukać i prosić o pomoc. Ale okazało się, że w tym domu są tylko piękne rzeczy, ludzie natomiast są nieczuli i źli. Te krótkie scenki miały na celu zasygnalizować problemy otaczającego nas świata, zmusić do przemyśleń.
Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę IIc, i Ih. Inscenizację wzbogaciły piękne kolędy śpiewane przez szkolny chór. Nad przebiegiem całości czuwały pani Dorota Gajewska i pani Elżbieta Chachaj.
Gorące, świąteczne życzenia Radzie Pedagogicznej i gościom złożyły kolejno Dyrektor Gimnazjum pani Romana Kamińska oraz Dyrektor szkoły podstawowej pani Bożena Grzebisz.
Po wspólnym dzieleniu opłatka rozpoczęła się symboliczna wieczerza.