gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Uczniowie kółka biologicznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym "Szkoła życia"

Dnia 16 maja 2001 roku uczniowie uczęszczający na szkolne kółko biologiczne, odwiedzili Ośrodek Szkolno- Wychowawczy "Szkoła życia" w Stoku Lackim. Pod przewodnictwem pani Beaty Popek przygotowali dwa przedstawienia -"Kino w łazience" oraz "Brudas i kotki". Inscenizacje miały na celu uzmysłowienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą. Codzienne używanie mydła, szczoteczki i pasty do zębów powinno być stałą częścią naszego dnia. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zostali bardzo miło przyjęci przez dzieci przebywające w ośrodku. .Mimo, iż są to dzieci z porażeniem mózgowym, chętnie śpiewały, klaskały, uczestniczyły w zabawie.
Goście byli zaskoczeni ciepłem, serdecznością i otwartością dzieci. Uczniowie naszej szkoły z chęcią pomogli paniom opiekunkom przy przeprowadzeniu fluoryzacji. Choć dzieci czuły nieprzyjemny smak płynu, dokładnie czyściły zęby. Potem, gdy grupy udały się na zajęcia, młodzież miała okazję obejrzeć ośrodek. Jest on bardzo dobrze wyposażony. We wszystkich salach znajdują się nowoczesne komputery; sypialnie, jadalnie oraz łazienki lśnią czystością. Rozległy teren zielony wokół szkoły, jest również utrzymany w nienagannym stanie. Dzieci mają własny ogródek warzywny, w którym uczą się uprawy roślin.
Ta wizyta zapisała się wszystkim w pamięci nie jako nudne spotkanie z maluchami, lecz jako wspaniała zabawa z dziećmi, które mimo iż pokrzywdzone przez los, są wspaniałe. Spotkanie z niepełnosprawnymi dziećmi, było wstępem do współpracy z nimi, gdyż od przyszłego roku nasze gimnazjum będzie szkołą integracyjną. Nauka z dziećmi specjalnej troski, będzie na pewno ciekawym przeżyciem i doświadczeniem.

Występują: dwa Kotki i czworo Dzieci
Kotki: My jesteśmy kotki, koci domek mamy. Do naszego domku gości zapraszamy.
Kotek I: Zaprosimy Jacka, Hanię, Elę, bo im więcej gości, tym będzie weselej.
Dziecko I: Wejdźmy, bo już czas, kotki proszą nas!
(Wchodzą Jacek, Hania, Ela.)
Kotek: Idzie jeszcze ktoś- Czy to nowy gość?
Jacek: Jakie włosy potargane!
Hania: Na fartuszku brzydkie plamy!
Ela: Jakie buty zabłocone!
Wszyscy: On pobrudzi koci domek!
Kotek I: To nie dla nas taki gość! Tomku, prędko z nami chodź!
(Kotki biorą Tomka pod ręce, wychodzą.)
Hania: Co, zostawiły nas? Co to wszystko znaczy? Na zabawę czas, a tu kotki poszły, zostawiły nas.
( Wracaj ą Kotki z Tomkiem- uczesanym, w czystym fartuszku.)
Jacek: Kotki go czesały, kotki go umyły...
Ela: Kotki- czarodzieje brudasa zmieniły!
Tomek: Tylko o tym wszystkim nie mówcie nikomu...
Kotki: Teraz chodźmy na zabawę do kociego domu!
(Wszyscy wychodzą.)