gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/04/05

Test do klasy I sportowej

testlasyI_2017_2.jpg

Testy do I klasy sportowej już za nami!

W naszej szkole ma powstać I klasa sportowa, w której uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę godzin wychowania fizycznego. Aby zakwalifikować się do takiej klasy dzieci musiały przejść testy sprawności fizycznej. Przygotowaniem sprawdzianów zajęli się p. Maciej Miatkowski i p. Paweł Michalak - nauczyciele naszego gimnazjum, którzy będą również prowadzili lekcje wychowania fizycznego w tej klasie.
Do testów zgłosiło się 29 dzieci. Kwalifikacje odbywały się w sali gimnastyczne oraz na bieżni. Dzieci miały do zaliczenia następujące konkurencje: bieg na 20m, skok w dal z miejsca , rzut piłka lekarską 1kg zza głowy oraz bieg wahadłowy z przenoszeniem piłeczek.
Rywalizacja poprzedzona była rozgrzewką, którą poprowadzili uczniowie naszego gimnazjum - Kacper Wasilewski oraz Mateusz Szaniawski z klasy 3d. Do pomocy organizatorom zgłosili się nauczyciele wychowania fizycznego oraz dziewczęta, które pomagały przy poszczególnych konkurencjach i dbały o miłą atmosferę - Sylwia Gruda i Ala Augustyniak z kl.2c, Kaja Czupryńska i Julka Szot z kl.3c, Milena Mościcka, Andżelika Bartosiak i Paulina Krasuska z kl.2a, Natalia Olkowicz i Klaudia Ryś z kl.3b