gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2018/03/29

Spotkanie z młodymi wynalazcami w Urzędzie Patentowym

urzad_patentowy_2.jpg

23 marca 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Patentowy - „I Ty możesz zostać wynalazcą”. Na początku wysłuchaliśmy wystąpienia dr Alicji Adamczak- prezesa Urzędu Patentowego RP a także profesora Andrzeja Szota – prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Realizatorów oraz doktor Bianki Siwińskiej – twórczyni kampanii społecznych „Dziewczyny na Politechniki”.
W trakcie warsztatów dr Piotr Zakrzewski i Marek Gozdera przedstawili prezentację na temat "Twój świat własności intelektualnej". Następnie swoje pomysły prezentowali młodzi wynalazcy: Kamil Wroński, uczeń szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie i student Politechniki Lubelskiej, Koło Naukowe Elektra z Politechniki Warszawskiej i Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z Politechniki Warszawskiej. O swoim wynalazku opowiedział także twórca pierwszego w Polsce automatu z kebabami Kebs&Go.
Dowiedzieliśmy się, że w każdym z nas drzemie twórczy potencjał. Pasja i wiedza z danej dziedziny otwierają przed człowiekiem wiele możliwości.

urzad_patentowy_1.jpg urzad_patentowy_3.jpg urzad_patentowy_4.jpg
urzad_patentowy_5.jpg urzad_patentowy_6.jpg