gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Wigilijne spotkanie nauczycieli i uczniów.

W czwartkowe popołudnie 20 grudnia 2001 roku o godzinie 14.00 na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli w pierwszej części wigilijnego spotkania.
Przy kolędach i pastorałkach śpiewanych przez szkolny chór uczniowie klasy I pod opieka pani Elżbiety Chachaj i pani Magdaleny Silnej przedstawili kilka scen z codziennego życia wielu z nas. Przypomnieli, jak często błahe powody sprawiają, że zapominamy czym jest miłość oraz czuły gest, czy ciepłe słowo, tak bardzo potrzebne każdemu człowiekowi. W pogoni za pieniędzmi, awansem społecznym, a w końcu władzą, nie zdajemy sobie sprawy, że naszą obojętnością, ranimy innych ludzi, a najmocniej najbliższych.
Święta skłaniają do głębszych refleksji oraz uświadamiają nam co jest najważniejsze dla człowieka - drugi człowiek. Jednak nie zawsze, a przecież: "Do Betlejem nie jest tak daleko..."
Po zakończeniu przedstawienia nauczyciele i goście przeszli na szkolna, stołówkę, gdzie odbyła się symboliczna wieczerza, którą poprzedziły serdeczne życzenia składane przy wspólnym dzieleniu opłatka.