gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Jurek Owsiak poraz kolejny zbiera pieńądze dla chorych dzieci

W niedzielę 7 stycznia 2001 roku na siedleckich ulicach nie można było spotkać żadnej osoby bez czerwonego serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od rana na siedleckie ulice z Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie tradycyjnie mieścił się sztab akcji, wyruszyły grupy młodych wolontariuszy z żółtymi puszkami i identyfikatorami. Kwestująca młodzież w kulturalny sposób zachęcała przechodniów do włączenia się w akcję Jurka Owsiaka.
W tym roku uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone dla ratowania życia najmłodszych - noworodków i niemowląt ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki.
Jak zwykle w wielkie granie włączyła się także lokalna Telewizja Siedlecka. Relacje z przebiegu zbiórki nadawane były przez cały dzień. Tutaj także licytowano jedno z pięciuset złotych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o numerze 446.
Jak zwykle świąteczne granie w Siedlcach zakończył koncert na placu Sikorskiego, skąd tradycyjnie o godzinie 20.00 poleciało światełko prosto do nieba.
Wcześniej były pokazy ratownictwa w wykonaniu siedleckich strażaków i uczniów Zespołu Szkół Medycznych. Na estradzie zaprezentowały się zespoły muzyczne, a także najpiękniejsze i najsilniejsze siedlczanki. Bractwo Rycerskie z Liwa zaprezentowało nie tylko oryginalne stroje rycerstwa polskiego, ale także dało pokaz walk.
Za rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dziesiąty i tak będzie grała do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w IX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Klasa 2a
Anna Szakoła
Katarzyna Ługowska
Klaudia Rozwadowska

Klasa 2c
Katarzyna Gołek
Aleksandra Książek

Klasa 2d c
Iga Pzybyłowska
Małgorzata Marciszewska
Małgorzata Biernacka
Marlena Chalecka
Emilia Ciura
Izabela Mazurek
Karolina Jeznach
Dorota Budzikur
Dorota Urbańska

Klasa 2j
Kamil Niedźwiedź
Izabela Krakowska
Emil Klewek
Katarzyna Karaś
Bartosz Kaciniel
Radosław Wielgórski
Kamil Leszczuk

Klasa 2f
Tomasz Kuc

Klasa 1g
Edyta Maćkowiak
Ewelina Głodź
Anna Matoszuk
Anna Zawadzka
Marzena Kasprzyk
Sebastian Kulikowska
Kamil Świątek