gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2016/10/25

Z wizytą w Warszawie

warszawa_3.jpg

Dnia 29 września odbyła się klasowa wycieczka do Warszawy, w której poza naszą (2D) brały udział klasy 2C, 2G i 2F. Z Siedlec wyjechaliśmy około godziny 8:15. Zgodnie z wyznaczoną trasą, podróż trwała 2 godziny. Już w trakcie przejazdu mogliśmy z okien autokaru podziwiać piękne widoki i interesujące budowle, pomniki, które przewodniczka krótko i zwięźle opisywała. Niektórzy oddawali się lekturze. Po dotarciu do stolicy, ustawieni w pary ruszyliśmy zwiedzać Stadion Narodowy trasą piłkarza. Tam mieliśmy okazję poczuć przedmeczową atmosferę przesiadując w piłkarskiej szatni, wyjść na płytę PGE Narodowego, po czym odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Po zakończonym oprowadzaniu, poszliśmy do autokaru i skierowaliśmy się w stronę Hangaru 646- Parku Trampolin. Po wejściu do budynku hangaru, zostały wręczone nam śmieszne skarpetki a`la spiderman i opaski umożliwiające korzystanie z szatni. Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego, pod okiem trenerów, weszliśmy na salę. Około 40 minut trwała rozgrzewka i ćwiczenia z trenerem. Wykorzystywaliśmy w tym celu trampoliny, basen z gąbkami, kozły i skocznie. Następnie pod czujnym okiem wychowawczyń, mogliśmy poszaleć do woli. Zabawa była przednia i przyniosła nam wiele uśmiechu i dobrego humoru. O godzinie 13:00 zakończył się czas przeznaczony na pobyt w Hangarze. Poinformowani głośnym dźwiękiem gwizdka poszliśmy się przebrać i zwrócić opaski.
Przejazd autokarem do Centrum Nauki Kopernik, który był naszym ostatnim z planowanych punktów trasy, trwał około 40 minut. Ukierunkowaliśmy się w stronę budynku. Na początku, długimi schodami dostaliśmy się na jego dach. Znajdował się tam piękny ogród, skąd mogliśmy oglądać i zachwycać się panoramą Warszawy. Po krótkim spacerze po jego terenie, wróciliśmy na dół i po otrzymaniu kart logowania, podzieleni na dwuosobowe lub trzyosobowe grupy, ruszyliśmy oglądać wystawy. Znajdowało się tam wiele sal i pomieszczeń na dwóch poziomach. Według upodobań mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę w zakresie fizyki, chemii, astronomii, geografii, biologii i innych dziedzin nauki. Informacje były przedstawione w przejrzysty, interesujący i czasami zabawny sposób.
Po 2 godzinnej wizycie w Centrum, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wyjeżdżając z Warszawy, wstąpiliśmy do baru o nazwie "KFC", gdzie zjedliśmy kolację, przy okazji odpoczywając po aktywnym dniu. Moim zdaniem, wycieczka ta była świetnie zorganizowana i doskonale się na niej bawiłam. Zdecydowanie warto było na nią jechać, gdyż był to swego rodzaju odpoczynek od codziennych obowiązków, który bardzo dobrze na mnie wpłynął.

Joanna Irzykiewicz kl.2d

warszawa_1.jpg warszawa_2.jpg warszawa_4.jpg
warszawa_5.jpg warszawa_6.jpg warszawa_7.jpg
warszawa_8.jpg warszawa_9.jpg warszawa_10.jpg
warszawa_11.jpg warszawa_12.jpg warszawa_13.jpg
warszawa_14.jpg warszawa_15.jpg warszawa_16.jpg