gim.jpg
art.jpg
sport.jpg
aktualizacja: 2017/10/03

Koncert muzyczny "Zacznij od Bacha"-12 grudzień

We wtorek 12 grudnia w naszej szkole odbył się koncert pt. "Zacznij od Bacha". Dwaj muzycy skrzypek i kontrabasista zaprezentowali nam twórczość kilku najwybitniejszych światowej sławy kompozytorów. Zaczęli oczywiście jak tytuł koncertu wskazuje od Jana Sebastiana Bacha; niemieckiego kompozytora, który jest znany głównie z muzyki organowej. Później popłynęła wyczarowana ze strun instrumentów porywająca muzyka Ludwika van Beethovena, Fryderyka Chopina, Niwlo Poganiniego, murzyńskiego kompozytora Swtta Joplina oraz "Cudownego dziecka", czyli Wolfganga Amadeusza Mozarta
W przerwach między prezentacjami utworów kolejnych twórców usłyszeliśmy ciekawostki z ich życia prywatnego np.:to, że w czasach Paganiniego, kobiety mdlały przejęte jego wyglądem a Beethoven choć utracił słuch., co jest wielkim nieszczęściem dla kompozytora, nie poddał się chorobie i nadal tworzył urzekającą, romantyczną muzykę, Artyści przedstawiali nam najbardziej znane i najpiękniejsze fragmenty kompozycji wspomnianych twórców, zostali za to nagrodzeni gromkimi brawami.
Na zakończenie odbył się quiz muzyczny w którym udział wzięli uczniowie, a nawet Pani Dyrektor. Zadania konkursowe polegały na odgadywaniu tytułów filmów, z których pochodzą fragmenty zaprezentowanej muzyki. W odgadywaniu brała też udział licznie zgromadzona szkolna publiczność i wszyscy doskonale bawili się.
Cały koncert bardzo podobał się gimnazjalistom. Dzięki temu koncertowi można stwierdzić że twórczość genialnych kompozytorów nigdy się nie zestarzeje ź zawsze będzie zachwycała swoim pięknem.